Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jól fagyasztható ételeket...

Jól fagyasztható ételeket tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Sokszor időm de még kedvem sincs minidig főzni a kicsi mellett.

2013. máj. 2. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi mindig lefagyasztunk mindent.:) A kenyér, zsemle, péksütemény, pogácsa szuper, meleg ételekből a húsos ételeket bátran, az elkészítetteket is, nyugodtan lehet tésztaszószokat, mártásokat is, kaprot, sóskát, spenótot, süteményeket( a tejszíneseket is), tésztát, lángost, szinte bármit lehet szerintem. De például a krumplinudlit nem szabad, mert ehetetlen lesz!
2013. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cukorborsó, zöldbab, spenót, kockára vagy kerekre vágott hagyma, lecsó, bármilyen húsból készült pörkölt, apróra váhott petrezselyem, disznósült vagy sültcsirke (a marhasült nem jó fagyasztva, mert kiengedi a levét).

A legtöbb szószos étel: töltött- és székelykáposzta, babgulyás, disznóhússal készült sólet stb.

Én a gulyáslevest is lefagyasztom, de a krumplit csak tálalás előtt főzöm bele, mert a burgonyás ételek megvizesednek. Bár nagyjából ezen is lehet segíteni, ha kivételkor a mikroondban erősebb hőfokon engeded ki, mint a szokásos program.

2013. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden készételt le lehet fagyasztani, esetleg néhánynak nem olyan az íze, állaga, mint újkorában, ezt be lehet kalkulálni. ilyen valóban krumpli. de ezt nem is érdemes, gyorsan lehet frisset készíteni.

én direkt fagyasztásra nem főzök, de mindig maradnak kisebb- nagyobb adagok, azokat lefagyasztom, és ha kell csak előkapok valamit. nem árt ráírni, hogy mi is van a dobozban, mert meglepetés is érhet :)

2013. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!