Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen jó ételeket tudtok ebédre?

Milyen jó ételeket tudtok ebédre?

Figyelt kérdés

Olyan kell, amit egy liszt érzékeny is ehet!

Édes anyukámnak akarok majd főzni anyák napjára, és addig gyűjtöm az ötleteket. A családom is velünk fog ebédelni, és 4személyre kell majd főzzek. Tulajdonképpen bármi lehet, én egy 3 fogásos ebédre gondoltam. Leves, második, és egy kis desszert. Várom az ötleteiteket :)

13/L A korom ellenére igen is jártas vagyok a konyhában, és a nehezen elkészíthető ételeket is megtudom nagyon finomat csinálni.:)



#étel #anya #liszt -
2013. ápr. 30. 08:30
 1/8 A kérdező kommentje:
elnézést a hibázásért! *finoman
2013. ápr. 30. 08:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen krémleves, lehet brokkoli, spárga, cukkini, de sajtkrémleves is finom.

Sültcsirke sóágyon, mellé petrezselymeskrumpli, valami friss tavaszi saláta.

desszertnek gyümölcsös rizskehely, tejszínhabbal a tetején.

2013. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Gyülölcsleves (Pudinggal süritve)

Rántott húsi. (a liszt helyett is zsemle morzsába kell bele mártani.)

Desszertnek én pudingot javasolnék, gyümölccsel. :)

2013. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos a zsemlemorzsa is lisztből van.viszont kukoricalisztbe mártva, bármilyen szelethúst meg lehet sütni, sőt halat is.

csirkemellet, vagy karajt kissé kiklopfolva kukoricalisztbe mártod, és serpenyőben kevés zsiradékon

mindkét oldalát 4-4 percig sütöd. ha mind kész, akkor átteszed egy zsiradékkal kikent tepsibe. a lisztes pecsenyezsírt kb 1 deci vízzel beforralod és a húsokra öntöd. alufólia alatt - hústól függően - 30-40 percig sütöd,majd a fóliát levéve egy kis pírt adsz neki. nem szabad sokáig , nehogy kiszáradjon.

rizzsel, krumplival, valami szósszal finom variációkat lehet belőle készíteni.pl gombaszósz, vadasmártás, paradicsomszósz.liszt helyett a sűrítésekhez burgonya vagy kukoricakeményítőt is lehet használni, de sokszor elég a főzőtejszínes vagy tejfölös sűrítés is.

2013. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam. :(

Én annyira nem vagyok jártas a konyhába. :)

2013. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi baj, a jószándékú válaszod a fontos.

a prézli száraz zsemléből vagy fehérkenyérből készül, így általában búzalisztből.

2013. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tárkonyos raguleves, baconba tekert csirkemáj, hercegnőburgonyával, uborkasalátával.

desszert, ha tényleg olyan jártas vagy a konyhában, gluténmentes lisztből, egy szív alakú gyömölcstorta, eperrel kirakva, piros zselével leöntve.

2013. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jujj.:) nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. majd választok :) ment mindenkinek a zöld pacsi.
2013. ápr. 30. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!