Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket javasoltok...

Milyen ételeket javasoltok ebédre 10 főnek?

Figyelt kérdés

Vendégek jönnek majd hozzánk.


Egy komplett menü kellene. Levessel, főétellel, köretekkel, desszerttel. És lehetőleg nem túl bonyolult elkészítésű ételek. Persze tudom lehetne húsleves, rántott, sült husik, zöldségek, ezek mellé rizs, krumpli. De ez egy amolyan visszahívós ebéd lesz, szóval egyszer már meghívott minket ez a társaság és ott ilyen ételeket ettünk. Így nem szeretném teljesen ugyanezeket sütni-főzni.


örülnék pár ötletnek, amit ti háziasszonyok szívesen elkészítenétek. :)


2012. júl. 12. 16:09
 1/10 anonim válasza:
100%
Csinálj valami krémlevest, pl. most a cukkininek nagy szezonja van és egy cukkinikrémleves píritott zsemlekockával és egy kis sajttal biztos nyerő lesz. Másodiknak csinálhatnál esetleg valamilyen pörköltet, vagy vegyél tarját, tegyél bele egy szelet sonkát és egy szelet sajtot és a közepére aszalt szilvát, ezt feltekered majd baconnel körbe egy tűzálló tálba teszed be a sütőbe először alufólia alatt párolni, majd sütni. Isteni finom, adhatsz mellé, majonézes kukoricát vagy krumplit, esetleg krumplipürét. Desszertnek valami nyári könnyű édességet vetnék be gyümölccsel, mondjuk egy joghurttortát. Remélem segítettem pár ötlettel :)
2012. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

pulyka/csirkeraguleves

tepsis krumpli

palacsinta v. sütésnélküli túrótorta

2012. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most állsz neki? akkor gyorsan írd meg mik vannak, hogy abból ötletelhessünk. rövid az idő három fogásra, de nem lehetetlen, ha tudjuk miből kell kihozni.

amúgy tényleg zöldségkrámléeve, desszertnek a fagyai is finom, vagy puding gyümölccsel.

főétel a készlet függvénye, mert még vásárolni is, az már necces.

2012. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jaj, nagyon siettem azért ennyi hiba, bocsi:)
2012. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat megint korrigánom kell magamat... most olvasom, hogy nem ma, hanem majd. nem mindegy.
2012. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem most, sőt még a dátum sem biztos. Csak tervezgetni, ötleteket gyűjteni szeretnék egyelőre :)
2012. júl. 12. 16:32
 7/10 Penszy ***** válasza:
100%
A krémleves szerintem is jó ötlet (brokkoli,zeller,burgonya)mellé karikára szeletelt baguette ,sajttal szórva ,sütőbe kicsit megpirítva.Főétel ,fhúúú pl.rakott csirkemell torta(isteni),v.valami besameles rakott zöldség .Desszert gyümölcsmix jól behűtve ,kis tejszínhabbal.Egyszerű,de nagyszerű.Majd írj hogy mit kreáltál!:)
2012. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj mégegyszer ne haragudj, de én is most akarom mindent behozni,hogy nincs 40 fok. mosok is, főzök is, na meg közben netezek...:)

Szóval levesnek én is jó ötletnek tartom a krémleveseket vagy egy könnyű tárkonyos raguleves, vagy valamilyen finom

hideg tejszínes gyümölcsleves.

főételnek nagyon finom lenne pl egy Bakonyi gombás sertésszelet, nokedlivel, ami bár tejfölös, de mi szeretünk mellé enni pl nyáron hideg kovászos uborkát.

desszertnek továbbra is ajánlom a fagyikat, vagy nagyon finom a mirinda szelet.

vagy valami gyümölcstorta, tálaláskor tejszínhabbal.

üdv.

2012. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Palóclevest készítenék csirke aprólékkal

Sertés-szeletet, vagy egybe-karajt valami fokhagymás-tejfölös, tejszínes mártással

Töltött csirke-combok tepsis-krumplival

Hűtött dinnye, fagyi, süti

2012. júl. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem ilyen alkalmakra van pár tippem, én is ezeket szoktak, főleg most ilyen melegben


hideg meggyleves/meggykrémleves tojásfehérje habbal, vagy tejszínhabbal

tepsis krumpli vele egyben sütött töltött csirkével, hagymával, cukkinivel, paradicsommal, gombával, májjal, sertéskarajjal

paradicsomsaláta

meggyes-mákos, mákos, túrós-almás, túrós-erdeigyümölcsös, káposztás rétes


paradicsomleves

rizibizi, hagymás törtkrumpli/vajaskrumpli, őzgerinbe sütött csirkemell, lecsós sertéskaraj, hideg kovászosuborka

túróspite, mákospite, somlói galuska,


sertésraguleves

stefánia sertészelet hercegnőburgonya, uborkasaláta

túrógombóc tejfölös-fahéjas öntettel, darált dióbundában, vaniliafagylalt


cukkinikrémleves piritott tökmaggal

baconbe tekert csirkemell, baconbe tekert csirkemáj, gombás rizs, barackbefőtt

gyümölcssaláta piskótával és pudinggal


pulykagulyásleves sok sok zöldséggel

sajtos-tejfölös, krumplis, fokhagymás lángos

2012. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!