Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyakran szoktatok...

Milyen gyakran szoktatok rántott húst enni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmnek említettem hogy nálunk ez szokott lenni a szokásos vasárnapi ebéd. Mire azt mondta, hogy ők csak karácsonykor szoktak azt enni, meg nagyon ritkán...Én ezen nagyon meglepődtem. Vajon az anyagi helyzetük miatt? Vagy vannak családok akik nem szeretik? Nálatok hogy megy ez?
2013. febr. 24. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon szeretem! Akár minden nap is azt tudnék enni! Anyagi helyzetünk is megengedné meg mindenki szereti a családban.

De nálunk nem ez a szokásos vasárnapi ebéd.

Talán ha havonta 2-3x csinálunk rántott húst.

2013. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Évente kb 3-4-szer. Szeretjük, de csak ritkán, minden héten igen unalmas lenne. Vasárnap ugyan mindig húsételt eszünk, de mindig valami mást, szeretjük a változatosságot.


Ez minden más ételre is vonatkozik, évente csak párszor fordul elö az étrendünkben.

2013. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én soha nem tartottam be ezt a húsleves rántott hús kombót vasárnapra.

Esszük amikor kedvünk van hozzá,még gyakoriságot se tudok mondani:)

2013. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Volt pároméknál (szüleivel éltünk) volt a vasárnapi ebéd rántott hús (meg húsleves, főtthús, gyümölcsszósz), rizzsel vagy sült krumplival. A változatosság annyi volt, hogy hol sertés volt kirántva, hol szárnyas. Ha ebédre mentünk exem mamájához, akkor naptól függetlenül (sertésszírban sült) rántotthús volt. Szóval másfél évig havi 5x biztosan ettem rántotthúst. Miután hazaköltöztem, másfél évig nem ettem rántott húst. Utána is ritkân, most meg már egyáltalán nem. Anno nagymamáméknál is húsleves és rántott hús volt a vasárnapi, és az ünnepi kaja, de nem is emlékszem olyanra, akinél akkortájt ne ez lett volna. Azóta persze változott a dolog sok helyen, de van, akinél ez a mai napig hagyomány. Engem az se zavarna, ha nem létezne ez az étel. :)
2013. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Havonta egyszer-kétszer szoktunk rántott húst enni.

Általában karajt. Nálunk is amolyan "vasárnapi ebéd".

Például ma is azt ettünk, milánói makarónival.

2013. febr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Amíg szüleimnél laktam, vasárnap mindig húsleves, rántott hús volt/van. Mióta párommal élek, ritkán van. Kettőnknek ritkán szoktam nekiállni szórakozni a panírozással és a kisütéssel. Így kb. 3 havonta van.
2013. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
nálunk is általában vasárnapi ebéd, de van ,hogy helyette sülthús vagy brassoi esetleg pörkölt van
2013. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve élek együtt a párommal. Ez idő alatt még nem ettünk rántott húst...


Ennek oka: külföldi, itt nem szokás zsiradékban tocsogva húsokat sütni. Leginkább zsírszegény, szószos ételekben készítik el a szelethúst, vagy sütőben, töltve, feltekerve, esetleg rakottasként, vagy sovány olajon/vajon puhára párolva. Az egyetlen nehezebb jellegű étel, ami népszerű, azok az olasz húsos kaják.


Szóval lehet, hogy a barátnődék sem azért nem esznek rántotthúst, mert ilyen szegények, hanem mert nem szokás náluk. Kiskoromban volt egyébként a tipikus vasárnapi ebéd, de ahogy kinőttünk a szocializmusból édesanyám is nekiállt új recepteket kipróbálni, és szerencsésen elhagytuk ezt a szokást :)

2013. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Elég ritkán, elcsépelt, snassz ételnek tartom.
2013. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Soha nem eszem rántott húst. Eleve majdnem teljesen vegetáriánus vagyok, de ha nem lennék, akkor se ennék ilyesmit. Gyerekkoromban előfordult nálunk olykor, már akkor is hihetetlenül untam. A sült csirkét is, de az legalább szép és ropogós bőrű volt (azzal együtt nem jutott a krumpli és a savanyú uborka közelébe a szememben).


Simán lehet ízlés, igen :)

2013. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!