Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan használjam az élesztőt?

Hogyan használjam az élesztőt?

Figyelt kérdés
Angliában élünk, ahol nincs élesztő én viszont kürtős kalácsot szeretnék sütni, mert ezer éve nem ettem. Sütni tudok, de bajban vagyok az arányítással, mert otthon mindig csak szemmértékre csináltam, ahogy ellestem anyutól, de ez a porélesztő nekem nagyon új. Nem kicsi csomagban van, mint ahogy otthon, hanem egy nagy dobozban. (Kb mint egy műanyag befőttes üveg). Azt írja a recept, hogy 30 gramm élesztő kell a kalácshoz. Azt már kinyomoztam, hogy az 7 gramm porélesztőnek felel meg. De az ránézésre mennyi? Egy kávés kanál? Egy teáskanál? PLS valaki segítsen, mert már beígértem itthon a finomságot :) Ja, és az is érdekelne, hogy hogyan kell a por élesztőt használni. Tudom, hogy rá van írva, de én nem bízok az angolokban, inkább a jó magyar praktikákban, mert mikor legutóbb csináltam a leírás szerint nem futott fel. :/

2013. febr. 20. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A kanalakhoz én sem értek, én rágugliznék. S csak kenyérhez használtam eddig porélesztőt, de azt csak beleszórtam, úgy tudom, azt úgy kell. Igaz, én a rendeset sem futtatom fel, anélkül is remek a kenyér.

Csak annyit tudok mondani, hogy ha már valami halvány fogalmad van a mennyiségről, akkor nem kell aggódnod, hogy pont mennyi kell, semmi nem történik, ha kétszer annyit raksz bele véletlenül. A kevés persze nem jó, de én speciel bő 1 kiló liszthez sem teszek 2 deka friss élesztőt sem, mert megkel úgy is (viszont fél kilóhoz is teszek annyit, mert annál már kevés az 1, fene se érti).


Rágugliztam, első körben csak kenyérreceptek jöttek kávéskanálban mért élesztő és liszt megadásával, abból lehetne számolni valamit.

2013. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. (Anyos azt mondta hogy langyos vizbe oldjam fel és adjam a liszthet) de nem mertem meg kipróbálni.
2013. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D Jó tudni, hogy nem csak nekem nem megy ez a téma :D
2013. febr. 20. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!