Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 12-fő jön vendégségbe, mit...

12-fő jön vendégségbe, mit készítsek nekik?

Figyelt kérdés
Köszönteni jönnek, 10-re, és 16-körül mennek haza. Mit készítsek?
2013. febr. 17. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mire gondoltál? Főzésre, sütésre? Fél óra alatt már nem sok mindent tudsz.
2013. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amikor megjönnek, valami aperitif plusz sós rágcsa, vagy ha tudsz, süss egy adag pogácsát. Ennyi embernek olyan kaját csinálj ami kiadós. Nem javaslom pl. a frissensülteket! Mire mindent kisütsz lemegy a nap. Saját tapasztalat. Én húslevest és töltött káposztát csinálnék a helyedben. Vagy esetleg gulyáslevest, utána valami édes kelt süteményt. (túrós batyu, darázsfészek, aranygaluska stb.)
2013. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Francia-kenyérből (esetleg kifliből) meleg-szenyó, rádobálva a mi éppen van. Főzz néhjány tojást is, ha összedobtad, be a sütőbe, tálcára.

Kávé, üdítő,most hirtelenjében.


Főtt ételnek (ha d.u. 4-ig ott lesznek), készíthetsz ha van valami májat, az gyorsan kész. Esetleg sült-csirke be a sütőbe, köretnek rizi-bizi, vagy krumplipüré. Elébe egy gyors vegyes zöldségleves, vagy éppen egy adag paradicsom-leves.

2013. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
második vagyok. Ja, hogy ez ma lenne? Akkor fogós kérdés, ilyen rövid idő alatt nemigen tudsz már komplett ebédet csinálni! :)) rendelj pizzát!
2013. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jövő szombaton jönnek!


Tortát rendelek.


Gondoltam készítek francia salátát, kaszinó tojást, ehez fasirt, meg valami tölöt hús kéne, vagy valami egyben lesütött hús, amit lehet szépen szeletelni.


Nem tuodm készítsek levest, vagy csak valami másodikat?


Rántott hús, meg sült csirke, risz meg haság vagy héjas burgonya.


Nem tudom.

2013. febr. 17. 09:56
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Ha nem ma jönnek, akkor nincs vész!

Nyugodtan főzhetsz akár valami husilevest jó sok zöldséggel, vagy akár valami zöldség(krém)-levest is.

A sült csirke-ötlet akkor is maradhat, ha gondolod combot süss, és bőre alá töltsd meg. Köretnek a rizi-bizi + valami saláta.

Apró sós+édes süti, kávé, pia, üdítő. Kismillió időd van, a részleteket kidolgozni.

Ha lesznek esetleg kisebb 2-5 év körüli gyerekek is, akkor esetleg a részükre valami főzelékféle is a sült mellé, vagy habosra kikavart krumpli-püré, mert nem biztos, hogy minden gyerek megeszi (vagy baleset=szétszórás nélkül meg tudja enni) a rizst.

2013. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A saját, kaszinótojásos-franciasalátás-húsfélés ötleted szimpatikus (remek vendégváró étel szerintem és még egy normál vegetáriánus sem maradna éhen ;)) s az előző hozzászóló is jókat írt. Én mindenképpen csinálnék levest, sok ember leveses, laktat, melléfogni nehéz, maximum van, aki nem eszik belőle, na és.

Támogatom a sós és édes aprósütit is.

De itt már kezd elég pazar lenni a felhozatal, amiben mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.

Persze, ha van valaki speciális diétájú a vendégek között, az más, de arról, gondolom, tudnál.

2013. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából após, meg sógornőm finnyás, csak a rántott húst eszik meg.


Lehet csinálok foghagyma krèmlevest, rántott húst, rizi-bizit.

Uzsonnára meg lesz hidegtál.


Most azon godolkodom lehet veszek műanyag tányért evőeszközöket, mert nem sok kedvem van mosogatni, inkább 2000-ért veszek műanyagot.


4 éves lànyom Szülinapja lesz, csak ő lesz gyerek.

Én meg terhes vagyok, mire megfőzök mindent bedagad a lábam.


Karácsonykor is

Mindenki nálunk volt 20- andrás voltunk, senki nem állt volna neki mosogatni, csak a Dédi, de utànna mégegyszer el kellett mosogatnom, mert mindennen maradt étel:)

2013. febr. 17. 11:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha valójában nincs igazi segítséged, és ti is ketten álltok 2 lábon :))), akkor én sem csinálnék mást, mint hideg-tálat. Arra rá tudod tenni a rántott husit is, a töltött csirke-combot is. Mellé az ilyen-olyan salátákat, kaszinó-tojást, ahogy írtad.

Vigyázz magadra, és oszd be a munkálatokat, ne mindent az előtte való napon.

(A Dédike legalább megpróbált segíteni szegény!)

2013. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért mennek már ebédre? A Te helyedben megmondanám, hogy kismamaként ne várják el, hogy 20 emberre főzz...

Menjenek délután 2-3 órára, lesz torta, sütemény.

2013. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!