Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit készítsek? Anyósomék...

Mit készítsek? Anyósomék szombaton jönnek először hozzánk vendégségbe. Valami svédasztalszerűségre gondoltam.

Figyelt kérdés
Sajnos kicsi lakásban lakunk, és csak négy székünk van az asztalhoz, így 5-en nem fogunk elférni, úgyhogy nem csinálhatok olyan kaját, amihez le kell ülni az asztal köré. Arra gondoltam, hogy valami tányérra szedhető, kézben szobába bevihetőt kellene készíteni. Ajánlanátok valami szupi dolgot?
2009. júl. 23. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Melegszendvics?

Esetleg más, tojásos-sonkás szendvicsek? Pizza?

Milyen ételre gondoltál? Így sajnos nehéz :S

2009. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
ahol 4-en elférnek ott 5 en is de nincs még egy szék a lakásban ? akkor főzhetnél vmi jobbat nem ?:)
2009. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igazából szeretek főzni, de ötlettelen vagyok. Arra gondoltam, hogy hidegtálat készítek, ami mutatós is. Saláta majonézes (kukorica, krumpli, hagyma, házi füstölt sonka), aszpikos sonkafelvágott (ezt szeletelve teszem a tálra, illetve a Norbi update szakácskönyvben találtam egy jópofa husit, az a neve, hogy göngyölt darálthús (van benne gépsonka, sajt, és darált pulyka) Eddig ennyi van. De még kellene valami más is a tálra. A saláta külön lesz tálalva,nem a husik alatt. Kellene valami friss zöldséges is, illetve valami hus is. Ugye?

Vagy szerintetek hiányzik még valami?

2009. júl. 23. 18:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha be tudod vinni a szobába az asztalt, talán ha van ott ülögarnitura vagy fotel amelett is tudnak ülni, de jo ötlet a svédasztal. Vigyázz mert nagyon meleg van, majonézeseket nem ajánlom, hamar megromlik ha kint van az asztalon, szerintem csinálj szendvicset, hozzá valami tejfölmentes salátát, valami kis rágcsa, egyebek, vagy süss valami sütit is, de ha nem akarsz vegyél linzert, vagy sossüteményt elörecsomagoltat.
2009. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sajna a konyhaasztalhoz négy székünk van, amiből kettőt a szobában kell tartani, mert csak útban lenne a konyháan :( És nincs más székünk :(
2009. júl. 23. 18:17
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék előre elkészített dolgokat venni, illetve bolti sütit sem. Nem igazán szeretjük. Megcsinálom én, csak nem tudom mit.
2009. júl. 23. 18:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

18 17 es vagyok, vigyázz a majonézessel, mi halászlevet csináltunk a héten kint maradt 2-3 ora mulva megbuggyant!

Ha ettetek rakd mihamarabb hütöbe nehogy ugy járj mint mi. Jo ötlet amugy finom is! Bár szombaton már nem lesz 38 fok.

2009. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

egy kis süti ? ha nem is édes szájuak akkor valami sósat :)


2. voltam sztem ez hiányozna :)

2009. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Almás pite sütinek? Az jo ilyen melegbe, az alma ( mintha hütene is ) jo ilyenkor, vagy csinálj sos rudakat, pogival, Elötte meg fasirtgolyó kenyérre felszurva, francia salátával ? Meg ha sok idöd van, töltött dagadó hidegen az is jo tálalva svédasztalon.
2009. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a konyhád, akkor nagyon meleg lesz több fogásos kaja elkészítéséhez. Én csinálnék lecsót és sütnék pár palacsintát. A hidegkonyhai cuccokkal nem árt nyáron vigyázni. De ha snassznak tartod a lecsót, akkor csinálj egybe fasirtot, vagy süss le kolbásszal töltött karajt, szeleteld fel szépen. Lehet kirakni mellé görög salátát pl. az nem romlik meg hamar.
2009. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!