Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit készítsek? Anyósomék...

Mit készítsek? Anyósomék szombaton jönnek először hozzánk vendégségbe. Valami svédasztalszerűségre gondoltam.

Figyelt kérdés
Sajnos kicsi lakásban lakunk, és csak négy székünk van az asztalhoz, így 5-en nem fogunk elférni, úgyhogy nem csinálhatok olyan kaját, amihez le kell ülni az asztal köré. Arra gondoltam, hogy valami tányérra szedhető, kézben szobába bevihetőt kellene készíteni. Ajánlanátok valami szupi dolgot?
2009. júl. 23. 18:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy én a fasirtot vendégeknek egyszer úgy csináltam, hogy krumplis tésztát csináltam, ami nudlihoz vagy gombóhoz kell. Kinyújtottam téglalap alakúra. Az egybe fasirtot lábosban a gázon pici olajban hirtelen átpiritottam mindkét oldalát, majd bele kell rakni a krumplis tésztába. Össze göngyölni, olyan mintha egy kg-s kenyér lenne. Meg kell kenni tojással és pirosra sütni. El voltak ájulva a látványtól, ráadásul valami eszméletlen finom és kenyér sem kellett hozzá, mert ott van körülötte a krumplis tészta.
2009. júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem a kedvencem ilyenkor az olasz lakoma tál.Ahányan vannak annyi szelet pizza.ami lehet akár mirelit pizza is.Saslikot kell fűzni pulykamell kockákból,meg sülthagymából.meg igazából amit akarsz.

meg grillezett zöldséget szoktam rárakni.amit helyettesíthetsz valami mással ha nem tudsz grillezni.ezeket tedd egy tál közepére.az egyik szélére sima zöldséget,a másikba salátásat.aztán tehetsz bele egy kis karbonara mártást tésztával de ne spagettivel mert le kell ülni vele.penne a legjobb hozzá.ezek közül mindenki tud válogatni és olyan laktató hogy csak na.

2009. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Én a helyedben valami hidegtál-szerűséget varázsolnék...


Többféle majonézes franciasaláta (burgonyasaláta, franciasaláta, zöldborsósaláta, sajtsaláta, stb.) és mellé kisütnék rántott hússzeleteket...

(Rántott csirkemell, rántott töltött pulykamell, rántott csirkecomb, stb.)


Lehet tormás sonkatekercset, kaszinótojást is mellé tenni...


Ezeket nagyon szépen fel lehet tálalni és nem muszáj asztal mellett fogyasztani, mindenki azt és annyit vesz magának, amennyit szeretne! :D

2009. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötleteket, még holnapig kiötlöm pontosan a "menüt" Mindenképpen olyat csinálok, amit tányérra lehet szedni, válogatni, és nem feltétlenül asztalnál elfogyasztani.

Holnap du. megyek bevásárolni, addig még várom az ötleteket, ha nem tűnök telhetetlennek.

2009. júl. 23. 20:17
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
Darálthúst készíts el rövid lével pörköltnek.Vegyél leveles vajas tésztát ( mirelitben van) a tölteléket tedd a tésztára,tekerd fel,mint a piskótatekercset szokás.Olajozott tepsiben süsd meg szép pirosra.Hidegen szeleteld fel.De a tésztában süthetsz virslit,vagy szafaládét is,esetleg kolbászt,az is finom.
2009. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
arra vigyázz nagyon hogy ne olyan anyagokat használj ami ebben a melegben nem romlik meg mert az anyósodék mehetnének szalmonellával aztán ajjjjjaaajjj:D
2009. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Majonézest ne, meleg van. Azt nem tálalhatod most svédasztalszerűen, mert megromlik és megbetegedtek.


Nálam szintén pici a konyha, mi a szobában eszünk ilyen alkalmakkor.

Csinálj fondüt, ha extrát akarsz. Hangulatos és mindenki szokta szeretni.

Vidd be azt az asztalt a szobába, ki szeretne tányérral a kezében ingázni a konyha és a szoba között, üldögélni a kanapén tányért szorongatva? Kényelmetlen lesz úgy, jól gondold végig.

A vendég akkor érzi jól magát, ha kényelmesen ül az asztalnál és mindennek van helye.

A svédasztal ia rémálommá tud válni az állófogadáson, egyik kezedben tányér, másikban pohár, a harmadikkal ennél ha lenne...

2009. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Végül mi volt a menü és hogy sikerült a vendéglátás?
2009. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Saláta volt, majonézesen, házi sonkával, krumplival, hagymával, kukoricával. Volt aszpikos sonkafelvágott, illetve töltött fasírt. Friss kenyér, juhtúrós pogi, és almás pite (hűtve), illetve kávé, üditő.

Mindent tálalás előtt vettem ki a hűtőből, a pogi kivételével. Szerencsére szombaton nem is volt nagy meleg, viszont pénteken készítettem el mindent, akkor majdnem megzakkantam a hőségtől.

Végül a sógornőm nem tudott eljönni, íyg négyen voltunk, és kinyitottuk a konyhában az asztalt, és oda ültünk köré.

Nagyon jól éreztük magunkat, és nagyon teteszett anyósomnak, és apósomnak is a vendéglátás, és az étel is ízlett.

Ja, illetve volt 4-5 különleges sajtunk épp otthon, kaptunk egy kis kóstolót egy ismerősünktől, aki épp a Hungaroring Festen dolgozott kint sajtsátorban, úgyhogy azt is megkóstolgattuk :)

Úgyhogy minden szuperül sikerült.

Köszönöm az ötleteket :)

2009. júl. 26. 16:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok, ügyes vagy. :)
2009. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!