Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szülinapi torta?

Szülinapi torta?

Figyelt kérdés

OAnyukámnak akarok tortát sütni hétvégen mert szülinapja lesz. Arra gondoltam, hogy sütök 2 kakaós tortalapot. Veszek egy zscskó fagyasztot málnát és habtejszínt és azt megcsinálom krémnek. Megtöltöm a tortát , csokival befedem és tejszínhabbal díszítem. Szerintek így jó lenne? Mennyibe kerülhet egy zacsi fagyasztott málna? És amikor fedem a tortát csokival akkor a piskótát bekenjem krémmel vagy nem kell? És csak kenjem rá az olvasztott csokit és rakjam be a hűtőbe amíg rádermed? :-) Köszönöm előre is a segítséget! :-)

16/l


2013. jan. 29. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem remek lenne :)


A málnát mindenképp cukrozd, mert se a habtejszín nem valami édes, se a málna. A 300g-os fagyasztott olyan 5-700 ft között lehet szerintem. Mindenképpen étcsokis krémet rakj rá, az passzolna. A tetejére a tejszínbe mehetnek málnák is, pl.:


[link]

[link]

[link]


Nem értem, hogy hogy érted, hogy a piskótát bekend-e? Olvaszd meg a tortabevonót a mikróban (kb. 3 perc közepes fokozton), simítsd rá a torta oldalára és tetejére. Tedd ki az erkélyre hűlni, vagy a hűtőbe, egy pár óra alatt megszilárdul. Utána levághatod a melléfolyott csokikat, stb. és egy szebb tálcára helyezheted :)

2013. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!