Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 kg krumpliból készült...

1 kg krumpliból készült nudlihoz mennyi rántás kell?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 09:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

Ma tojásos nokedlit akartam csinálni maradék nokedliből.

Az ötleted szerint:


Igen apróra vágott vöröshagymát dinsztelj kb. egy fakanálnyi zsíron, kb. 2 közepes fej apróra vágott vöröshagymát. Amikor már azt látod, hogy a hagyma üveges, egy korty vizet önts rá, ha elsülte, ismét, ezzel lesz egy sűrű alapod.

Erre tedd a törtpaprikát, engedd fel vízzel, só + bors amit én raktam bele. Amikorra összeforrt, akkorra egy doboz tejfölbe kavarj símára másfél evőkanál lisztet, (ha nem akar síma lenni, egy korty viz itt is segít), és kavard bele a paprikás hagymába. Legyen a kezed ügyében még víz, mert egyik kezeddel kavarod a cuccot a lábasba, másikkal még önteni kell rá vizet.

Ez idáig pont úgy készül, mintha akár gombapaprikás, akár tojáspörkölt alá készíted a szaftot.


Ebbe raktam bele a felmelegített nokedlimet. Szerintem fincsi (lesz)


Ha ebbe forgatod bele a kifőzött nudlit, lehet hogy nem pont olyan lesz, mint ahogyan anyud készíti, de ennek is nagyon fognak örülni szerintem. Ügyes vagy!

2013. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Jelentem kész vagyok :D Amilyen soknak tűnt miközben sodorgattam a nudlikat,nem is lett olyan vészesen sok :D Sikerült eltalálni a rántást: 4 evőkanál olaj,4 evőkanál liszt és 1 evőkanál pirospaprika :) Ebbe forgattam bele a nudlit. Úgy vettem észre nem sokan ismerik ezt a verziót. Anyukám úgy mesélte, hogy annak idején az ő anyukája amikor csinált nudlit a férfiaknak így készítette mert nem rajongtak az édes verzióért :)És azóta a mi családunk nagyon szereti :)
2013. jan. 22. 11:36
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Kedves vagy, hogy visszaírtál, és különösen örülök, hogy sikerült ismeretlenül is valahogy eltalálnom az ajánlatommal a választ.

gratulálok, nagyon ügyes vagy. valakinek még a krumplisnudli is nehézségekbe ütközne, de Neked simán ment:)

üdv.

2013. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mindenkinek a segítséget! További szép napot mindenkinek! :)
2013. jan. 22. 11:48
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagy sikere lett a nudlinak! Azt mondták pont olyan ahogy szeretik! Olyan kis büszke vagyok magamra :)
2013. jan. 22. 17:37
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

A "kedves támogatóimnak" üzenem , nekem sokkal fontosabb, hogy a kérdezőnek jó választ sikerült adnom, és egy kellemes, aranyos privátot is küldött, amiben tudtomra adta.

Lehet most is lepontozni, úgy látszik irigység itt is nagyobb, mint a jószándék, a segítés.

2013. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mint ahogy én is, más is, pedig személy szerint csak leírtam, hogy milyen alapot készítenék a helyében, ha az eredeti receptet nem találja meg.

Igen, megcsináltam, beleraktam a nokedlit, nagyon ízlett. Én sem tudom, hogy másnak ezzel mi baja volt, de ha örömöt okoz neki,hogy állandóan lepontoz mindenkit, akkor ám tegye.

Én nem a pontokért, a köszönömért szoktam egyrészt tanácsot adni, másrészt ha leírom, hogy én mit hogyan szoktam, és valaki követi példámat, már azzal is segítettem.

Hogy lepontoznak? Tegyék és legyenek vele boldogok, akárkik is azok. És én még a lelkük színét sem firtatom. :)))

2013. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!