Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplifőzeléket hogyan kell...

Krumplifőzeléket hogyan kell készíteni?

Figyelt kérdés
Recepteket kérek!

2013. jan. 14. 16:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én már meg sem ütközök rajta!

Tudod, amikor este gép kikapcs, azzal a jóleső érzéssel, hogy a visszajelzések szerint válaszaim túlnyomó többsége a jelenlevők tetszését elnyerte, másnap pedig érdekes módon a pontjaim száma előző naphoz képest minden kategóriában csökken. Nemcsak itt az étel-ital, hanem az állatok, az egészség, az adózás, akármiben, no arra mondom, hogy itt jártak az éjszakai manók!

Betyárul kell nekik dolgozni, hogy 15-20 db pozitív válaszomból mínuszos összesítés jöjjön ki!

Ezért mondom, én már meg sem lepődök itt a lepontozásokon.

Ami kérdésre tudok, válaszolok, ha valakinek tetszik, örülök neki, ha nem tetszik, biztos, hogy fog találni olyat ami jó lesz neki. Pont.

2013. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Tudod, amikor este gép kikapcs, azzal a jóleső érzéssel, hogy a visszajelzések szerint válaszaim túlnyomó többsége a jelenlevők tetszését elnyerte, másnap pedig érdekes módon a pontjaim száma előző naphoz képest minden kategóriában csökken. Nemcsak itt az étel-ital, hanem az állatok, az egészség, az adózás, akármiben, no arra mondom, hogy itt jártak az éjszakai manók! "


pontosan :D

2013. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek,nagyon szépen köszönöm a válaszait,nagyon hasznosak voltak,igyekszem mindet kipróbálni!
2013. jan. 14. 18:03
 14/20 anonim ***** válasza:
Mi hagyma nélkül, nagyobb kockára vágva főzzük sóval, majoránnával, babérlevéllel fűszerezve. Ha megfőtt, akkor keményítővel és tejföllel habarjuk. Ecetet soha nem teszünk bele, náluk savanyítva nem szereti a család. És nálunk is mindig fehér, paprikát nem szoktunk beletenni.
2013. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 doboszoli ***** válasza:
100%

Kedves topic társak!

Ne engedjétek, hogy a "sötétben bujkáló ellenforradalmárok",

(finom voltam, mert kitiltanak) elrontsák a főzést imádó "kemény mag", és a tényleges kérdezők -szerintem jó- hangulatát. Pontozgasson, ha erre gerjed a világtalan!

Leírnék egy krumplifőzeléket, ahogy én szeretem, ha már a témánál vagyunk.

2-3 disznó nyelvet megmosok, puhára főzök, némi vöröshagyma, babérlevél, fokhagyma, szemesbors, só, majoránna társaságában. A nyelveket kivéve megtisztítom a recés fedőrétegtől, majd felszeletelem. A lét leszűröm, és ebben megfőzöm a kockára vágott krumplit. Ha kész, akkor tejfölös habarással sűrítem, kiforralom, és belerakom a nyelvet. Ecettel(citromlével), pici cukorral pikánsra savanyítom, ha kell utána fűszerezem.

Perverzebbek óvatosan tárkonnyal, rozmaringgal is ízesíthetik.

Nálunk a neve: majomfogó.

2013. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 doboszoli ***** válasza:

Ja!

Nyelv hiányában frissen füstölt kolbásszal is finom, csak belefőzve, nem belesütve.

2013. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, de a hagymát kevés zsíron a paprikás krumplihoz szokás megpirítani, nem pedig a krumpli főzelékhez.
2013. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Bocsánat, de a hagymát kevés zsíron a paprikás krumplihoz szokás megpirítani, nem pedig a krumpli főzelékhez."


Akkor szólj már rá néhány ember nagyanyjára, hogy azt nem úgy kellene!


Ha utánanézel interneten, receptkönyvekben is, általában mindkét verziót megtalálod a krumplifőzelékre. Egyik sem helyesebb, mint a másik. Én olajon pirított hagymával szeretem, más meg eleve a főni valóba rakja bele a hagymát. Nincs olyan ezen a téren, hogy ezt így "kell". Mindkét módon jó és finom.

2013. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 doboszoli ***** válasza:

A főzelékek(zöldbab, tök, és társai) a fenti módon készült krumplifőzeléken kívül, nálam is dinsztelt hagymán készülnek.

Sőt még egy "szentségtörés":

A kész főzelékbe elkeverek 3-4 tojás sárgáját. Olyan selymes, tartalmas lesz.(köszönöm a tippet Oláh Zoli bácsi!!)

Ki rántva, ki habarva, ki fehéren, ki paprikásan, ízlések és pofonok...

2013. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kellene "kőbevésett " szokásokat vadul védelmezni, mert mint ennél az egyszerű ételnél is látszik, hogy mennyiféle lehetőség adódik, hogy finoman főzzünk.nem kellene egymás szokásait elítélni, hanem esetleg néha kipróbálni mások házatáján előforduló szokásosakat is.

Ettől, csak gazdagabbak leszünk, ráadásul nem kerül semmibe.

2013. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!