Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sűrített paradicsomból, hogy...

Sűrített paradicsomból, hogy kell gyorsan paradicsomszószt készíteni? (tésztához)

Figyelt kérdés
viszonylag egyszerű, egészséges paradicsomszószt szeretnék durum tésztához, van egy 500g-os sűrített paradicsomom, mit ajánlotok?viszonylag kevés cukorral.

2013. jan. 12. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Csinálj a szokásosnál egy kicsit "vastagabb" rántást pirospaprikával, majd engedd fel ne túl sok hideg vízzel. Ebbe tedd bele a sürített paradicsomot. Érzékelni fogod, milor összeforrt, hogy olyan sűrű-e, amilyenre gondoltál. Most tehetsz bele sót és cukrot úgy, hogy az ízt egyensúlyba hozza.
2013. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Kiegészítés: ha nem akarsz sok cukrot tenni bele, pótold a kevés cukrot egy kis édesítő szerrel. Ugyanolyan finom lesz akkor is.
2013. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

reszelj egy kisfej hagymát, egy ek oljon párold meg. erre tedd a fél kiló pürét,jól keverd át és hagy egyet forrni. izesíts fűszerekkkel, bazsalikom, oregano, kis bors.

cukor csak ízlés szerint, ha savanyúnak találod.

én tésztához nem szoktam lisztes sürítést alkalmazni.

olaszos, kellemesen pikáns lesz a hagymától és a fűszerektől. ha nagyon sűrűnek találod, kis vízzel beállíthatod a kellő állagot.persze, ha szereted egy-két gerezd fokhagymát is tehetsz bele présen átnyomba, vagy reszelve.

2013. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Úgy csinálom én is, mint az első válaszoló.

Egy szál zeller-zöldet szoktam még belefőzni.

Kellemes, kissé pikáns ízt ad neki.

2013. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, a Ti vastag rántásotokkal biztosan egészséges lesz...

egyértelmű, hogy a kérdező valami könnyű, (esetleg fogyós , vagy más okból keres)paradicsoszószra gondolt.

nagyon ésszerű a lepontozás, gondolkodás nélkül...

2013. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!