Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek mi lesz holnap ebédre?...

Nektek mi lesz holnap ebédre? Mert nekem fogalmam sincs, mit főzzek. Húsfélét nem akarok, valami könnyűt és finomat szeretnék.

Figyelt kérdés
Légyszi írnátok valamilyen recepteket? Lehet link is :)
2013. jan. 7. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk krumplistészta lesz uborkával

ma meg tojásos lecsó volt házi fokhagymás cipóval

2013. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk rántott gomba lesz sültkrumplival meg tartármártással.
2013. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tojásleves, Sült krumpli és olyan virsli, amibe sajt csíkocska volt csúsztatva és körbe volt tekerve baconnel. :D Fincsi. :)
2013. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hamis gulyásleves lesz, és turós tészta.
2013. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tegnap még volt gölödin-leves + rántott kelkáposzta.

Ma úgy gondolom főzök egy kis natúr paprikás-krumplit csemege ubival. Az idén még nem ettem! :))))

2013. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kelkáposzta fözelék,
2013. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
krumplis túrós nokedli, sajtos rakottas carbonaras szalonnás tészta vagy nokedli, törtkurmpli virslivel vagy tükörtojással, melegszendvics, lencseleves vagy főzelék, raguleves, zöldségleves, krumplipaprikás nokedlivel kolbásszal, és az én kedvencem: tortilla, de nem darálthussal szoktam megtölteni, hanem gombás virslsi vagy szalámis fűszeres raguval és a tetejére megy szósz vagy ketscup és sajt.
2013. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

tegnap írtam valakinek a sajtos rizsgombócot, így magamnak is ötletet adtam mára. szóval az lesz az ebéd, kecsappal, majonézzel.

én is igyekszem a húst kerülni, mert sok volt ez az idei évvége... :)

ja gyorsan leírom,ha most készíted a rizst, akkor zsiradékon megpirítasz egy kisfej hagymát, ráteszel mondjuk 15 deka rizst és jól átkevered vele. (mennyiséget nem tudok, mert nem tudom mennyit akarsz )ezt a pirított hagymást rizst másfélszeres forróvízzel felöntöd, és hagyod egyet forrni, amíg teljesen beszívta a vizet.

ekkor félrehúzod, és dupla konyharuhával letakarva hagyod langyosra hűlni.

ezután annyi reszelt sajttal és egy tojással, fűszerekkel kevered össze, hogy formázható legyen. vizes kézzel kis gombócokat csinálsz, amiket rendesen bepanírozva bő forró zsiradékban aranysárgára sütsz.papírtörlőre szeded.

ha még nem unod a húst, kevés apróra vágott sonkát is tehetsz bele.

2013. jan. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-ös leírnád a hamis gulyásleves receptedet? Kíváncsi vagyok rá.
2013. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen! Jó sok apróra vágott hagymát piritok zsiron, zsiradékon. Piros paprikát teszek rá, és felengedem vizzel. Kis kockára vágott krumplit teszek bele, sárgarépát, fehérrépát, zeller kockát teszek bele. Sóval, izesitőkkel, bő köménnyel, borssal izesitem. Ha lehetséges egy csokor zellert is rakok bele. Lényegében csak a hus hiányzik belőle, azért hamis. Lehet nokedlit is szaggatni bele. Tényleg nem hiányzik a hus belőle, hidd el.
2013. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!