Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Merre indulhatnék, ha fogalmam...

Merre indulhatnék, ha fogalmam sincs, mit akarok az élettől?

Figyelt kérdés
23/L vagyok, tavasszal diplomáztam. Azóta nem találtam hosszútávú munkát, amiben értelmet is látnék. Hidegen hagy, amiből diplomáztam, nem akarok azzal foglalkozni. Igazából jó dolgom van viszonylag, együtt élek párommal, nagyon boldogok vagyunk, persze egyelőre szülők pénzéből. Nem mi akartuk így, mielőtt megkapom, hogy el vagyunk kényeztetve, hanem apukám költözött el itthonról a párjához, de azért fizeti nekem a lakást ugyanúgy. (Nem vagyunk gazdagok, sosem voltunk, de nem is egyik napról a másikra élünk). Egy szó, mint száz, szeretnék önálló lenni, levenni ezt a terhet az ő válláról is, ellátni magam stb. Csakhogy sehogy nem találom azt az utat, amit járni szeretnék. Nem tudom, mibe kezdjek bele. Szívesen elkezdenék bármit tanulni/dolgozni, ha meg tudnám találni végre, mi az, amit igazán szívből tudnék csinálni, de fogalmam sincs, merre keressem, úgy érzem csak céltalanul élek, és nem tudom, hogyan találhatnám meg a célomat, az álmomat. Van valami javaslatotok, hogy az új év kezdetével merre próbáljak elindulni a kereséssel? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 1. 20:16
 1/2 Antimod ***** válasza:
Mi érdekel (amire kereslet is van valamennyi)?
2012. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ÖNISMERET... Hosszú út, sok energiát kell belefektetni, van, amikor nagyon nehéz, de ezerszer megéri, mert egyre inkább önmagaddá válsz. Előbb-utóbb az is kirajzolódik, hogy mire vágysz, mi a Te utad...

Mint módszert, én az önismereti- és személyiségfejlesztő pszichodrámát tudom ajánlani, nagyon-nagyon jónak tartom. Legalább egy 250 órás csoportot ajánlanék (az 2,5 év). Az önismereten túl is ad nagyon sokat: támogató csoportot, barátokat, emberismerete, jobb megértést, empátiát... érettséget...


:)

2012. jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!