Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel tudnám díszíteni a...

Mivel tudnám díszíteni a mézeskalácsom? Igazából nincs itthon porcukrom így ezért nem maradok a tojásfehérje+porcukor mellett! Más ötlet?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Péntek este fél6 van, miért nem csattogsz le egy zacskó porcukorért például? Ja, ez túl evidens.
2012. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mert az túl egyszerű lenne:-) amúgy meg azért mert 29hetes terhes vagyok nem olyan könnyű így csattogni főleg egy olyan faluban ahol a bolt bezár 5kor! ja és miért nem ülök be egy kocsiba és megyek el egy tescoba? mert akkor nem tudtam volna kiírni ezt a kérdést:-) más ötlet?
2012. dec. 14. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Még mandulával, dióval, sózatlan földimogyoróval, fenyőmaggal szokták díszíteni, vagy mielőtt sütöd, maradék tésztából alakíthatsz rá díszeket. Ha van otthon kristálycukrod, meg kávédarálód, talán le tudod vele darálni, bár nekem kicsit durva lett a múltkor és így egy kicsit folyósabb is lett a máz, amikor így csináltam.
2012. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A még nyers mézeseket megkened tojással, és nyomkodsz bele valamilyen olajos magot (mandula, mogyoró, kesudió stb.). De rakhatsz rá aszalt gyümölcsöt, vagy sütésálló cukorgyöngyöt. A már kész mézeseket márthatod olvasztott csokiba (ha nincs otthon csoki, csinálhatsz kakaporból csokimázat). Elsőre ennyi jutott eszembe. :)
2012. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérj a szomszédtól? :P :D

Nem sűrűn láttam amúgy mással díszített mézeskalácsot, ha még nem sült ki, nyomkodhatsz bele apróra vágott diót, mandulát, de az nem az az igazi díszítés.

2012. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kristálycukorral is csinálhatod, csak tovább kell keverni, mintha porcukorral csinálnád.
2012. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 14. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!