Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem tudom/tudjuk felvern...

Miért nem tudom/tudjuk felverni a tojásfehérjét teljesen?

Figyelt kérdés

Mikor neki állok habverővel, akkor nagy nehezen sikerül keményre felverni, de az edény alján legalább egy tojásfehérje marad!

Anyósom azt mondta, neki soha nem sikerült eddig sem tökéletesre felverni! Szerintetek mi a baj?



2012. aug. 14. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis cukorral nekem mindig fényes, kemény, felfordíthatom a tálat, akkor is úgy marad.

ha egy icipici sárgája is belekerül, akkor viszont nem lehet keményre verni.

2012. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha gépihabverővel csinálod,akkor nemtudom elképzelni,hogy ne sikerülne jó keményre felverni. főleg ha egy csipet sót is raksz bele.
2012. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
rakok bele persze.. és nem volt benne sárgája sosem, erre Anyósom különösen odafigyel..
2012. aug. 14. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
és géppel csinálod?
2012. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, csak azzal
2012. aug. 14. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki fokozatosan emelni a fordulatszámot. először kicsivel kezdeni, majd felmenni a végére akár turbóra is.

és a habverő érjen le az edény aljára is. én mély műa. keverőtálban verem fel, hogy a fej minél jobban elmerüljön.

2012. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden eszköz legyen nagyon tiszta, zsírmentes. A tojásfehérje legyen jó hideg, ha nagyon nem akar felverődni még így sem, akkor a tálat és a habverőfejet is tedd be a hűtőbe előtte. Közben forgasd a tálat, kicsit döntsd meg, hogy mindenhol beleérjen a habverő.
2012. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem egyszer azért nem sikerült, mert rossz minőségű volt a tojás. nagyon folyós volt a fehérje, a sárgája alig maradt egyben pedig elvileg frissen vettem.... ha jó minőségű a tojás pikk-pakk fel kell, hogy verődjön.
2012. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!