Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyorsan írna valaki túrós...

Gyorsan írna valaki túrós sütemény receptet, aminél nem kell a tojásfehérjét felverni és persze nagyon finom?

Figyelt kérdés
(A család aludni fog, mikor készül.)
2009. nov. 12. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Búvártúrós


Hozzávalók:


A tésztához:


35 dkg liszt

20 dkg cukor

1 cs. vaníliás cukor

2 ek. kakaó

1 cs. sütőpor

1 tojás

5 dl kefír

1,5 dl olaj


A búvártúrókhoz:


50 dkg túró

6 dkg cukor

2 tojás

12 dkg vaj/margarin

2 cs. vaníliás cukor

10 dkg mazsola

1 citrom reszelt héja


A mazsolát beáztatjuk.


A tészta száraz hozzávalóit összekeverjük egy tálban. Hozzáütjük a tojást, belecsorgatjuk az olajat, hozzákanalazzuk a kefírt. Ha nagyon száraz lenne a tészta, nyugodt szívvel lazítható némi hideg tejjel. Egy sűrű, inkább kenhető, mint folyékony masszát kell kapnunk.


Erősen kikent, lisztezett tepsibe simítjuk.



A túrót, ha nagyon darabos volna, áttörjük. Ízesítjük a cukorral, vaníliás cukorral, a citrom reszelt héjával, hozzáadjuk a tojásokat, az olvasztott margarint, végül beleszórjuk az áztatott mazsolát.



Ebből a túrós masszából kanállal halmokat szaggatunk a kakaós tészta tetejére. Sülés közben a tészta megemelkedik, a túrólabdák belesüllyednek - innen a név. Előmelegített sütőben én 40-45 percig sütöttem - tűpróbával ellenőrizzük!

2009. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2 dl kefír,

25 dkg túró,

1 egész tojás,

1 vaníliás cukor,

1 sütőpor,

1 bögre kristálycukor,

20 dkg liszt,

fél bögre olaj,

1 citrom,

fél bögre búzadara

Elkészítés


A tojást a bögre kristálycukorral habosra keverjük. A kefírbe beleöntjük a sütőport, összekeverjük. Ha felhabosodik, a tojásos cukorhoz öntjük. 2 bögre lisztet öntünk hozzá, jól összedolgozzuk. Reszelt citromhéjával elkeverjük, beleöntjük az olajat, majd a tésztamasszával jól elkeverjük. A túrótölteléket külön edényben készítjük. A túrót ízlés szerint cukrozzuk, hozzáadjuk a vaníliás cukrot. Jól elkeverjük, egy kis tejjel lágyítjuk. A tésztamasszának a felét kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük, a búzadarával meghintjük (nem vastagon), a túrót ráöntjük. A túró tetejét újra megszórjuk búzadarával, majd a maradék tésztamasszát is ráöntjük. Előmelegített sütőben kb. 20 percig sütjük.

2009. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
elöző vagyok nem bonyolult süti :D
2009. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú, ez gyors volt, már olvasom is.
2009. nov. 12. 20:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jónak tűnnek. A búváros meg látványosnak is. Köszi!!!!
2009. nov. 12. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:

van egy nagyon jó kis receptem, először azért próbáltam ki, mert nem hittem, hogy ebből sütemény lesz, aztán mindenkinek tetszett, úgyhogy maradt a gyűjteményembe.

Lusta túrós

1 bögre liszt,

1 bögre cukor,

1 sütőpor,

1/2 kg túró,

5-6 kanál lekvár (barackdzsemmel, ribizlivel nagyon finom)

1 maroknyi mazsola,

0,2 lit tej,

3 tojás, és

margarin a forma kikenéséhez.

A dzsemen, és a túrón kivül mindent összekeversz, és a kikent formába belesimitod, kanállal csak rádobálod a túrót, és a dzsemet, és már mehet is a sütőbe.

Hőkeveréssel 180 fokon sütöd tűpróbáig, és hagyod kihűlni.

Vaniliás porcukor a tetejére, és már mehet is az asztalra.


Tény, hogy ennyi anyag felhasználásával talán lehetne valami komolyabbat is sütni (ez kapcsos formában 12 szelet), de igazán finom, és nem mindennapi, próbáld meg, hátha a te családodnak is megtetszik!

2009. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hú, ezt azt hittem én találtam ki.

Én bögrés túrósnak hívom, lekvárt nem teszek bele, csak sok mazsolát és citromlevet, -héjat.

Szeretjük!

2009. nov. 12. 21:01
 8/9 A kérdező kommentje:

Gyerekek!

A búvártúróst csináltam meg.

Fantasztikus!

Próbáljátok ki!

És szerintem továbbvariálható is, pl. túró helyett más tölteléket, pl. lekvárt... teszel a kakaólepény tésztába.

Köszi mindenkinek! Egyébként a többi is sorra fog kerülni.

2009. nov. 13. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:

egyébként legelső vagyok:)

szerintem is nagyon finom azért ajánlottam:D

és nekem ez a kedvenc sütim(L)

örülök ,hogy ízlett a süti:)

2009. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!