Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pulykamellet vettem ki a...

Pulykamellet vettem ki a fagyóból abbol lehet pörköltet fözni? Vagy tokányt nokedlival? Vagy pulykamell sütve és meggyszósszal melyik finomabb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pörköltnek nagyon száraz a pulykamell. Tokány lehet, vagy egyben sütve szósszal.
2012. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem a pulykamell nokival valahogy nem fér össze. A meggy szószos az jól hangzik. Személy szerint a pörire szavazok.

De szoktam olyat is csinálni, hogy megpirítom a pulyka mell csíkokat kevés olajon. Teszek rá tejfölt, fel öntöm vízzel. Behabarom kicsit. Szórok bele sajtot, vagy natúr tubusos ömlesztett sajtot nyomok bele. Elkeverem. Fűszernek pedig sót és szerecsen diót használok.

A szerecsen dió kiemeli a tejcukor ízét. A gyerekek kedvenc kajája. :-)

És ha pirítás közben fel öntöd egy kis fehér borral, még finomabb.

Csirkemmellel és sonkával os finom. Vagy ha nincs pénzem akkor parizelből. Mindig el fogy nagyon hamar. :-)

2012. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amit írtál, mindegyik lehet belőle: pörkölt nokedlival, a tokány es kis gombával, vagy zöldborsóval, rizzsel, vagy tésztával és egy kis tejföllel elhabarva a szaft, de nem muszáj, lehet asztalnál is kínálni mellé.

pont tegnap csináltam pulykatokányt gombával, kis mustárt, tejfölt, majorannát kevertem a szaftba, és " görbecső" tésztával tálaltam, de rizzsel is finom lett volna.

a sült is remek ötlet, pár fokhagymaferezddel megtűzdelve, zsírozott tepsibe téve, alá pici víz, lefóliázni és puhára sütni.

szószokkal, egy kis főtt krumplival, esetleg, ha van időd krumplikrokettel isteni finom.

2012. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A következő képpen késziteném el. Füstölt szalonnát piritanék, rá hagymát. Ha megpirult, egy kanál süritett paradicsomot, és rá a pulyka kockát.Puhára párolnám, és a végén borssal, és jó sok fokhagymával füszerezném.A zsirjára piritott húst frissen ropogósra sütött krumpli kockákkal összekeverném, és frissen táltalnám.
2012. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam szombaton:

Olajon 1 fej kockára vágott hagymát dinszteltem, később tettem rá 2 gerezd fokhagymát, 2 kanál mustárt 2 kanál mézet és 1 kg csíkokra vágott pulykamellet.Sóztam, borsoztam, meg volt itthon egy kis grill fűszerkeverék azt is rászórtam.Erős lángon készre főztem és egy pohárka vízben elkevert teáskanálnyi keményítővel finom selymes szafot csináltam neki és 2 nagy kanál tejföllel összefőztem.Tésztát csináltam hozzá, de legközelebb rizzsel lesz.Isteni finom volt.

2012. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!