Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a hús sütés és...

Mi a különbség a hús sütés és a főzés között?

Figyelt kérdés
És hogy jobb hús (csirke mell) készíteni: forró olajba téve, vagy hidegbe elkezdve? Mi lesz a különbség közöttük?
2012. okt. 18. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha olajban-zsírban kezded el puhítani, akkor sütöd.

Ha vízbe rakod, akkor főzöd.

De amíg ezekkel az alapdolgokkal sem vagy tisztában, inkább ne kezdd el sehogy a gyakorlati részét a dolgoknak, az élelmiszer a mai világban drágább kincs annál, minthogy minimális tudás nélkül kezd el bármit is a konyhaművészetek terén "alkotni"!


Talán menj fel a google-ra, kérdezz rá ott, hogy melyik mit jelent, kérdezz rá a párolásra, főzésre, sütésre, stb. és majd azok után kezd el olvasni valami főzési alaptanfolyamot vagy akármit. De főzni ne kezdj el!

2012. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze jó lenne tudni, hogy hány éves vagy?

Mit szeretnél sütni-főzni?

Kiskorúként egy virslit, vagy éppen tojást, teát főzni nagyon szívesen segítünk.

Ha már felnőtt vagy, nem itt kellene az abszolut alapokra rákérdezned!

2012. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A csirkemellet kevés forró olajba téve akár szeletbe, akár csíkokra vágva kezdd el sütni. ha kifehéredett, fordítsd, illetve a csíkokat jól forgasd át. tegyél rá fedőt, egy kis levet fog engedni, ennyi elég is a puhuláshoz. pár perc múlva kezdheted pirosra sütni.

ha vízbe teszed fel, annyiban, hogy éppen ellepje, főtt húsod lesz, de közel sem olyan finom, mint a zsiradékban sütött.

mindkét esetben, sóval, borssal, egyéb fűszerekkel kell ízesíteni.

2012. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves válaszokat! És persze e többit is :)

A fenti kérdést a "mesterszakács" férjem nevében tettem fel :)

Ő javasolta, hogy kérdezzek rá itt Tőletek, hát meg is tettem. 36 éves kétgyerekes anyuka vagyok, nem kezdő a sütés-főzés terén.

Én úgy szeretem elkezdeni sütni a husit, ha hideg/langyos az olaj, mert akkor nem fröcsög szanaszét az olaj amikor a nedves husit beleteszem. Utána úgy is levet ereszt, aztán elfővi a levét és szépen megsül az olajban. Ezt a férjem főzésnek nevezi. Szerinte csak az a sütés, ha forró olajba teszem a húst és fedő nélkül sütöm.

Végül is nekem nincs tapasztalatom a férjem által mondottak terén, és arra lennék kíváncsi, hogy valaki tudja-e, hogy a végeredményben milyen különbségek lehetnek, pl: szárazabb (bár a csirkemell amúgy is száraz), rágósabb, stb az ilyen/olyan sütés-"főzés" alkalmával?

2012. okt. 18. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tartom a véleményemet, ha nem is sistergően forró, de jól felmelegített zsiradékban kell megkezdeni a sütést. a hirtelen hő hatására egy kis kéreg alakul ki a hús felületén, ami magába zárja a nedveket, alatta puhul. fedő alatt egy kis párolással ezt ki is engedi, utána lehet rápirítani, amikor zsírjára sült.

csirkemellnél ez elég rövid idő, a pirítással kell jól gazdálkodni, hogy ki ne szárítsuk.

de minden húsnak más a sütési idje, azonban ezt Te is tudod.

Velem is szokott a férjem időnként vitázni, sőt kioktatni

sütés-főzés terén, de nem veszem komolyan:)

Hideg zsiradékban azonban soha nem kezdenék sütni, de ez csak az én privát véleményem, lehet, hogy másnak bejön.

2012. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Jól átvágtál! Életemben nem gondoltam volna, hogy a kérdező gyakorló szakácsnő. Annyira naívan tudtad felrakni a kérdésedet, nem volt szándékomban megbántani!


Egyébként én is majdnem forró zsírba teszem fel a sütnivalót, de utána rögtön le is veszem alatta a gázt közepesre vagy takarékra. Ha a husi a sütéshez nem enged vizet, akkor én is (ha már a zsírban megforgattam) pár csepp víz + födő, és először puhára párolom, majd utána pirítom, sütöm készre.

Még egyszer bocsi, legalább egyformán csináljuk a dolgokat, a "tanult" szakácsok pedig úgy csinálják az étteremben, ahogy az a "nagykönyvben írva vagyon!" :)))

2012. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Soha nem szabad hideg olajban/vízben megkezdeni a főzést/sütést (kivéve ha levest főzünk), mert így a hozzávalók kiengedik az ízüket, ellenben ha forrón kezded el, kéreg képződik és jóval erősebben bennmaradnak az ízek
2012. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doboszoli ***** válasza:

Tipp:

A forró zsiradékba rakás előtt magát a húsz szárítsd le, nem fog fröcskölni.

Ha valami csoda folytán mégis, akkor ott a fröccsenés gátló szita.

Párod valószínűleg arra gondolt (nagyon bölcsen) amiért én is szoktam civakodni pl. a pörköltnél. Értem én, hogy ott az egyéb házimunka, meg gyerek, meg egyéb problémák, de akkor sem járja a jóféle pörköltet jó sok vízzel(!) zutty! felönteni, majd sorsára hagyni.

De, hogy Melletted is szóljak, férjuradat kérd meg, hogy mutassa be a -szerinte- helyes technikát, meglásd mindjárt megjavul a kompromisszum készsége..D)

2012. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond 1-es!

Inkább jót mosolyogtam, mint hogy haragudtam volna.

Ezt a kéreg képződést sosem értettem. Persze mondták már nekem, olvastam róla, de akkor is olyan hihetetlen. (Sógorom főszakács.) Ha forró olajba tesszük, igaz, hogy hirtelen megsül a külső felszíne, de utána, ha lefedem, még kiszivárog belőle ugyanúgy a húslé, hiszen a sült húsban már nincs is lé, víz. Ezt a gépész beállítottságú agyam nehezen dolgozza fel.

2012. okt. 19. 07:07
 10/11 A kérdező kommentje:
A pörköltet nem szoktam nyakon zuttyintani vízzel. Azt én sem szeretem.
2012. okt. 19. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!