Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt olyan háziasszony,...

Van itt olyan háziasszony, aki a són és a fokhagymán kívül szinte más fűszert nem is használ?

Figyelt kérdés

Én lassan ilyen leszek:)

A pörköltet és néhány ételt azért picit fűszerezek, de leveseket, főzelékeket, húsokat már nem igazán.


2012. szept. 28. 16:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudnám elképzelni, hogy ne használjak fűszereket. Szerintem ez az étel lelke. Meg én nem csak magyar ételeket főzök, rengeteg olasz, thai, japán, francia, amerikai, mexikói ételt készítek, ezeket nem lehet csak sóval és fokhagymával megoldani. Pl. egy chilis babba kell babérlevél, só, bors, chili, kakaó, fahéj, stb. Egy spagettibe oregano, bazsalikom, kakukkfű. Thai ételekbe kurkuma, curry, koriander. Japán ételekbe halszósz, ötfűszerkeverék. És ez csak egy töredéke az itthon tartott fűszereimnek. Elég unalmas konyhát vezethetsz, ha te ennyivel le tudod rendezni a fűszerezést.
2012. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 doboszoli ***** válasza:

A fűszerek előállításával, kereskedelmével évszázadokon át egész iparágak foglalkoztak.

Százmilliárd légy nem tévedhet...D)

2012. szept. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!