Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt olyan háziasszony,...

Van itt olyan háziasszony, aki a són és a fokhagymán kívül szinte más fűszert nem is használ?

Figyelt kérdés

Én lassan ilyen leszek:)

A pörköltet és néhány ételt azért picit fűszerezek, de leveseket, főzelékeket, húsokat már nem igazán.


2012. szept. 28. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok.Illetve pirospaprikát, és leveskockát használok még.Nem is igazán szeretem, ha egy ételben 100 féle fűszer van összekutyulva.
2012. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Húú én ezt elképzelni se tudom, anyu a húslevesbe is egy csomó zöldséget és egyebet is tesz hogy ízes legyen.

csomó pácolt tejszínes szaftos receptünk van: balzsam ecetes, stb.


Néha tejfülös kiflit uzsonnázom akkor is teszek a tejfölbe mindenféle zöldfűszert.


Remélem egyszer majd ti is rákaptok mert szerintem a sót is helyettesíthetik (olykor). :-)

2012. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én, mert a férjem nem szereti a fűszereket. :(
2012. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vagy 25 féle fűszer van a szekrényben és használom is:)) Ettől lesz az étel változatos, és mindig kicsit más:)) Én imádom a különböző ízvilágokat:) De szerintem nincs azzal sem semmi baj, ha valaki nem cifrázza túl a kaját:)
2012. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
attól függ, mit főzök.. a legtöbb kajába teszek valamilyen fűszert, a csípős ételeket szeretem a legjobban, fokhagymát viszont ritkán használok.. a nagyanyám főz úgy, hogy mindenbe fokhagymát tesz, meg sót és olyanok a kajái, mintha valami sulimenzán csinálták volna
2012. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
Én is pirospaprikát és leveskockát használok. Sót egyáltalán nem. Fokhagymát meg soha a büdös életbe nem jutna eszembe semmilyen ételbe tenni. Fúj!
2012. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én a kisgyermekeim miatt kezdtem hanyagolni a fűszert, hogy hamar ugyanazt ehesse az egész család, és a férjemnek mostanra jobban ízlenek a fűszertelen, sótlanabb ételek.Sőt, kezdek én is megbarátkozni velük.:)Persze használunk még pirospaprikát, a füstöltet kifejezetten szeretjük bablevesbe, paprikáskrumpliba, de pl a borsból már olyannyira keveset teszek, hogy el is hagyhatnám, mert nem érződik.
2012. szept. 28. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Amiket használok: só, bors, törtpaprika, köménymag, szerecsendió, babérlevél, fokhagyma.

De nálam mindegyiknek megvan a maga helye, tehát nem egyszerre minden kajához, hanem meghatározott kajához az általam odaillő 1-2 fajta fűszer, és nem többfajta egyszerre.

2012. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Allergiás rá a gyerek, vagy miért?

Nem az? nem baj, később lesz neki sz@r...

2012. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A zöld fűszerek nagyon egészségesek és nagyon ízesek.

Nagyon szeretem a friss gyömbért, mézesmustáros csirkemellhez nagyon finom, és gyomor védő hatása van :-))

2012. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!