Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyen elkészíthető lángos?...

Könnyen elkészíthető lángos? Amibe nem kell élesztő mert éppen nincs itthon.

Figyelt kérdés

2012. szept. 8. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb. 2 héttel ezelőtt innét írtam ki, valaki feltette a link-et:

40 dkg liszt

1/2 csomag sütőpor

1 tk só

1 tk currypor (ételízesitő)

1 mk bors

2 dl víz

2 ek olaj


Még én sem próbáltam ki, de azért írtam le, mert sokszor vagyok én is úgy, hogy csinálnék, csak éppen az élesztő hiányzik.

Ha kipróbálod, írd meg légyszi, milyen lett! Megteszed?

2012. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen meg..köszönöm.
2012. szept. 8. 09:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért gondolkodtam rajta erősen, mert nem tudom, ezek a fűszerek benne, milyen lesz. Persze lehet, hogy azt ki is hagyhatnánk. ????
2012. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég érdekes íze lett, a sok fűszer miatt, meg a tésztáján sajnos nagyon érződött, hogy nem kelesztve volt.
2012. szept. 8. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem. Köszi, hogy megírtad, és sajnálom, ha úgy érzed, hogy kár volt pénzt, időt, energiát beleölnöd.

Ezek szerint az én fenntartásaim sem voltak alaptalanok.

2012. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lángos kelt tésztából van, ezért az élesztő elengedhetetlen hozzávaló. Valószínűleg ezt akkor most meg is tapasztalhattad. Mint ahogy a kelt kiflihez, bejglihez is kell az élesztő. íén is voltam már úgy, hogy csináltam volna ilyesmit, de nem volt itthon élesztő. Aztán egyszer csak vettünk szárított élesztőt vagy egy tucattal, és most ott figyel a dobozban, hátha szükség lenne rá.... Azóta meg mindig van "rendes" élesztő is itthon, úgyhogy a szátrítottat nem kellett használnom még. Szóval csak azt akartam írni, hogy vegyél Te is szárított élesztőt tartalékba, hogy ha éppen élesztőre lenne szükséged, akkor se legyen probléma, ha nincs a hűtődbe "igazi". Szárított úgy is sokáig eláll. - Így mindig tudsz mihez nyúlni.
2012. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!