Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mivel szoktátok enni a...

Ti mivel szoktátok enni a gofrit? Mit raktok rá?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 09:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Natur vagy nutellásan.
2012. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
erdei gyümöcsös darabos joghurttal, vagy a réteges változattal. plusz egy kis tejszínhab. egyenesen mennyei:)
2012. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én palacsintán próbáltam ki hogy eperkrém nutella és tejszínhab!De mivel a kettő között nincs

nagy különbség biztos gofrival is finom!:)

2012. aug. 26. 13:45
 14/16 anonim ***** válasza:

nutella-mogyorókrém

csoki olvasztva

tejszínhab

csoki, vanilia vagy puncspuding

kakaópor, fahéj, porcukor, vaniliáscukor

kókusz, diókrém

2012. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindennel lehet enni.

Én szoktam natúr, nutellával, pudinggal, tejszínhabbal, csokisziruppal, lekvárral.

Teszek rá szóró cukrot, manduladarabokat vagy forgácsot, gyümölcsöket.

Nagyon finom! Nagyon szeretem! :) :D

2012. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy készül. Ha így:

25 dkg liszt

12,5 dkg vaj

12,5 dkg cukor

3 tojás

1 csomag vaníliás cukor

1 teáskanál sütőpor

1 csipet só

3 dl tej


Tojásokat szétválasztom, fehérjét felverem a cukor egy részével. A vajat egy másik tálban megolvasztom, hozzákeverem a cukor maradékát és a vaníliás cukrot, a tojások sárgáját, a liszthez hozzáadom a sót és a sütőport, majd a lisztet és a szobahőmérsékletű tejet kanalanként, kis adagonként adagolom hozzá, csomómentesen elkeverem, majd hozzákeverem óvatosan a habot. Ha túl sűrű, még lehet hozzá egy kis tejet keverni, általában kicsit több, mint 3 dl-t teszek hozzá. Hagyom állni egy órát kb a tálban, majd kisütöm gofrisütőben.


Ehhez a verzióhoz nem adok semmit, mert magában a legjobb. Ám a tejet lehet vízzel is helyettesíteni, a tejjel lágy és puha, a vízzel ropogós lesz. Ha nincs otthon tej, néha így csinálom, vagy keverem a kettőt, ekkor puding, olvasztott csoki, vagy ízlés szerint bármi mehet rá, ami otthon van.


Próbáljátok ki a következőt:

A fenti recept, amikor eszitek, olvasszatok mikróban csokit egy kis tejjel elkeverve, tegyetek a gofrira banán, eper vagy narancsdarabokat, és csorgassatok a tetejére az olvasztott csokiból. Esetleg tejszínhab is mehet rá. Ha nem simán eszem, akkor így :)

2012. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!