Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szoktatok reggelire...

Mit szoktatok reggelire készíteni?

Figyelt kérdés
Jön a suli, korán kelés, rohanás, de amikor már a péksütemény a könyökünkön jön ki, mégis mit tesztek az asztalra a gyerekek elé (gabonapelyhen kívül) olyat amit szívesen meg is esznek és gyorsan is elkészíthető? Tükörtojás, főtt tojás, tojásrántotta - ami hirtelen eszembe jut és még meg is eszik, meg tápláló is, ezenkívül hot-dogot is gyakran csinálunk, vagy melegszendvicset, még valami ötlet?

2012. aug. 17. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Hát nekem soha életemben senki nem készített reggelit (szüleimmel éltünk 3-man), azt ettem, amit a hűtőben találtam. Úgyhogy bármit is készítesz a gyerekeknek nagyon ajánlom, hogy becsüljék meg.

20F

2012. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mátyás3 ***** válasza:
64%
Mi tesóimmal reggelire sosem ettünk semmit. Csak nagy adag kakaó, vmi gabonapehellyel, műzlivel, és suliba vittünk egy szendvicset, kakaóscsigát vagy túróstáskát meg vmi gyümölcsöt ami éppen szezonális, pl alma, körte, szőlő, Ebédig el voltunk vele. Sose voltam éhes.
2012. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kikavart túrót, (mondjuk hagyma nélkül) bármilyen ízesítésben z-paprikába, paradicsom-paprikába "csomagolva" adod nekik, akár otthoni kajálásra, akár elvitelre. Pár szelet felvágottal, egy-egy pohár joghurt, vagy kefír.

Vagy készítel padlizsánkrémet, májkrémet, hasonlókat kenyérre, kiflire.

2012. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mézes kenyér,lekváros kenyér,hamburger(előző nap kisütöd a húspogikat,reggel már csak összedobálod).
2012. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sült/főtt kolbász, bundáskenyér, tejberízs, tejbegríz, kenyér felvágottal, kenőmájassal, sajttal, főtt tojással stb. Kalács lekvárral, vajjal, nutellával. Zöldségek, gyümölcsök mellé. Narancslé, kakaó tea.
2012. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szendvics

-egy tálra előző nap szeletelek szalámit, sonkát, párizsit, sajtot, ezt lefóliázom másnap előveszik és azt esznek belőle amit kérnek, mellé szezonális zöldség

-körözött, májkrém, tojáskrém-zöldség

-főtt tojás, tükörtojás, rántotta

-méz, lekvár, nutella


-müzli tejjel vagy joghurttal


-pohár tej, mellé vmi előző nap sütött péksüti, főleg kakaós kuglóf, kalács, bukták, csigák, táskák


-tea pogácsa, sajtos, sós perec, rúd


-gyümölcsös mézes túrókrém piritóssal


-tejberizs, tejbegríz, édes vagy sós kásák


-tonhalpástétom paradicsommal


-gyümölcsök, túrórudi, joghurt


-melegszendvics, hamburger, főtt virsli mustárral

2012. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én itthon sosem eszek reggelit, csak ha nagyon ráérek. Viszont szoktam inni tejes teát, cukrozva, isteni finom, és nagyon jól szoktam lakni vele. :) Én úgy csinálom, hogy egy nagy bögrébe töltök vizet, beleteszem a fekete teát, mikrózom, bele a kicsivel több cukor, mint a rendes teába, plusz rá egy deci tej, és összekeverem. Tényleg hatásos, van, hogy meg sem iszom, annyira tele vagyok tőle. Éhes tízóraiig nem leszek.

Idén viszont lemondjuk a menzát (csak ebédet kérünk), úgyhogy a kedvenc szendvicsemet fogom elkészíteni esténként, és azt viszem a suliba, egy üveg teával. :) A kedvenc szenyóm:

- 2 db fél szelet kenyér, vagy 1 db zsemle

- vaj

- kolbászkarika

- reszelt sajt, jó sok

- ketchup

Olyan, mint a melegszendvics, csak hidegen, nagyon szeretem, és jól laktat. :) Remélem, segítettem. :)


U.i.: Ha te mindenképp reggeliztetni akarod őket, akkor adj nekik tejbedarát, almamártást, esetleg almáspitét, amit előző nap készítesz el, rebarbara-mártást, tejberizst , hagymás-szalonnát (jujj, imádom :D, reszelt hagyma + szalonna, 6-7 perc mikró), piritós tükörtojással, 5 perces süti. :)


Ha 5 perceset nem ismernéd, a recept:

- 4 ek liszt

- 4 ek porcukor (!)

- 3 ek tej

- 3 ek olaj

- 2 ek kakaópor

- 1 kávéskanál sütőpor

- 1 tojás

- + valami gyümölcs, pl. meggy, de ez kihagyható


Remélem, hasznos lett.:)

2012. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy az 5 perces sütit mikrózni kell, 3 percig, az előkészület 2 perc, ezért 5 perces. :)
2012. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 halibel válasza:

Dorayaki


[link]


Tamagoyaki


[link]

2012. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
virsli, bundás kenyés, piritos kenyér, meleg szendvics, rántott; fött; lágy vagy tükor tojás, müzli, joghurt, kolbász. stb...
2012. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!