Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gyömbért mihez szoktátok...

A gyömbért mihez szoktátok használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pasi létemre én főzök itthon, mert szeretek a konyhában babrálni. Mivel szeretek mindig vmi újat kipróbálni, ezért egyik nap vettem gyömbért gyökeret a boltban. A csíkokra vágott csirkemellet dörzsöltem be vele, és nagyszerű íze lett. /Utána illatos csirkeként sütöttem ki. A kínai a mindenem:)/

De úgy hallottam h süteményekbe, édességekben is használják. Ti mihez szoktátok használni, illetve mennyit használtok el belőle egy alkalommal?



2012. aug. 10. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell belőle sok, mert intenzív az íze.

De valóban kiváló egyes süteményekhez, főleg a tipikus karácsonyi sütikhez ( mézes, szilvalekváros ).


Ezen kívül teának nagyszerű, kiváló gyógyító növény.

Méreghajtó hatása miatt hasmenéskor kiváló, megfázás ellen is hatásos, valamint azt mondják émelygésre is, bár nekem várandósság alatt nem jött be sajnos.

2012. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is csirkemellhez szoktam használni, de én egy hüvelyujjkörömnyi darabot a csirkemellcsíkokhoz reszelve hozzá is teszek. én nagyon szeretem az ízét.

a másik, amikor gyümölcssalátába teszek, szintén egy kis darabnyit reszelve, vagy nagyon finomra vágva.

Itt olvastam, hogy van, aki a húslevesbe is tesz egy pici darabot, de ez már idegen számomra.

a férjem a gyömbéres csukispuszedlit szereti.

2012. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a kólás csirkéhez használom. Az eredeti recept szerint abba is friss gyömbér kell, de én port használok, csak épp hogy meghintem vele, mert elég erős az íze. De van gyömbéres süti is, bár én annak nem tudom a receptjét, de egyik rokonom szokott csinálni.
2012. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is csirkemellhez szoktam használni, illetve indiai ételekhez.

Gyümölcslevesbe is lehet tenni. Süteményben még nem próbáltam, de valóban lehet abba is.

Ahogy mások is írták, én is csak keveset teszek az ételbe, mert nagyon intenzív íze van. Őröltet használok, mert nem tudom, hogy a gyökér meddig bírná, félek, hogy ki kéne dobnom a felét... Pedig a frissen reszelt biztos ezerszer jobb (amiből csak tudok, frisset használok illetve egészet, és csak a felhasználás előtt őrlöm/reszelem stb.). Majd egyszer letesztelem, hogy bírja. Vagy esetleg valakinek tapasztalat?

2012. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A friss gyömbért régen teának szoktam megfőzni (nagyon kevés kell belőle!!!) energiaital helyett. És hát afrodiziákumnak is kiváló... :)


Az őrölt gyömbért pizzatésztába szórtam bele, nagyon pikáns lett tőle, persze ebből is csak nagyon kevés kell.

2012. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nyugodtan meg lehet venni egy darab gyökeret, elég könnyű, így nem is olyan drága.fóliába téve hetekig eláll a hűtőben.

érdemes kipróbálni a frisset.

2012. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én gyökeret vettem, kb 1 hete, de még mindig jó. Igaz az illatát már nem érezni, csak ha kettétöröm. De még mindig nagyon erős, és friss is.

Múltkor mikor reszeltem, akkor 2 napig olyan illatú volt az ujjam, annyira erős:) Viszont ahogy néztem, elég nehéz reszelni, mert elég szálas belül.

Ezt a teát lehet kipróbálom, úgyis unom már a kamillát. Sajna a nyelvemet nemrég műtötték, és egyfolytában kamilláznom kell. Lehet ennek jobb íze lesz akkor, és hátha használ is vmit:)

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2012. aug. 10. 12:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Mézesekhez jó, én leginkább gyömbérszörpöt csinálok belőle ;)
2012. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!