Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olíva olajat használtok?

Milyen olíva olajat használtok?

Figyelt kérdés
Még soha sem vettem és nem tudom melyik a jó. Nagy a kínálat. Ár/érték arányban mi vált be?

2012. aug. 24. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bertollit szoktam általában, de, ha van valahol akciós extra szűz, másmilyen márkát is szívesen megveszek.Árban nagyon hasonlóak, arra figyelj, hogy valóban extra szűz, de legalábbis szűz minősítésű legyen, mert ez a lényege, hogy hidegen sajtolt első préselésű legyen.
2012. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a görög olívaolajat szeretem, mert bársonyos és nem savanykás. Az olasz fajtájú olajokban érzek egy savanyú mellékízt. Legjobban a Sparban árult Athena olaj ízlett eddig, most olyan 1100 forint körül van.
2012. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Főzéshez célszerű szűz vagy finomított olívaolajat használni. Az extra szűz olíva olajokat az ízükért esszük, ezek hő hatására megváltozhatnak, intenzívebbek lehetnek és új (lehet, hogy kellemetlen) ízkombinációk jöhetnek létre. Vigyázz arra, hogy a Sansa, Pomace szavak ne szerepeljenek az üvegen, ez az olaj a maradék gyümölcsből készült, kémiai úton nyerték ki, nem sajtolták. Fontos azt is megnézni, hogy tartalmaz e más olajat az üveg. Ha van már egy bevált olajad, célszerű a sötét üvegű, a polcokon hátul levőekből választani. AH még nem vettél (jelen esetben), ne válassz sötét üvegűt, hogy lásd zavaros e az olaj. A minőségét kb. egy évig tartja meg igazán, erre is kell figyelni.

Sajnos én márkát nem tudok Neked mondani, Spanyolországban élek, nem tudom mik vannak otthon, de remélem segítettek!

Szép estét! :)

2012. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Ha, segítettem... Bocsi, már este van. :)
2012. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!