Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig kell főzni a brokkolit?

Meddig kell főzni a brokkolit?

Figyelt kérdés
Köretnek szeretném csinálni rizs mellé, még soha sem csináltam. Hogyan kell pontosan?
2012. aug. 21. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Amíg puha nem lesz... hát most erre mi mást lehet írni? :D
2012. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Párold kevés vajon , kevés vízzel, sóval egy késhegynyi szódabikarbónával. ettől eredeti zöld marad. óvatosan keverd, inkább rázogasd, hogy nem törjön össze.kb 15 perc alatt megpuhul.

szép rózsákra szedd. a nem fás szárát is meg lehet párolni, az is értékes része.

másik mód a forró vízben való pár perces főzés, de itt is a szóda érvényes, és nagyon kell ügyelni, nehogy túlfőjön.

leszűrve, meleg vajon átkeverni.

nekem az első egyszerűbb.

2012. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
1-2 perc bőven elég, mert hamar szétfő és úgy már nem jó, utána vajra szoktam dobni és fűszerezem.
2012. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sós forró vízbe kell tenni és 3 percig főzni
2012. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
pici olajon, vagy vajon erős tűzön átforgatni, sózni, max 2 perc.lángot elzárni és szintén 2 percre lefedni.így szódabikarbóna nélkül is harsogó zöld lesz, az íze üde, az állaga roppanós de nem kemény.
2012. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
15 percig főzött brokkoli az péppé fő, nem ehető :S
2012. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Párolást írtam nem főzést...és két perc alatt garantáltan kemény marad.

Ki kell próbálni, és referálni, hogy kinek volt igaza:)

2012. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Párolva is sok a 15 perc szerintem.Persze ízlés dolga, ki hogyan szereti, én úgy szeretem ha van rajta mit harapni.Igen, ki lehet próbálni így is úgy is, sőt érdemes is, és aztán ahogy jobban ízlik úgy csinálni.:) Viszont a bő vízben főzést én azért kerülném, egyrészt feleslegesen több idő(mire felfő a víz)és kioldódnak az ízek, a vitaminok, és ásványi anyagok.

Ja igen még annyit hozzátennék az előbbi tanácsomhoz, hogy a brokkoli szereti a fokhagymát, egy két gerezdet szeletelve közé lehet dobni.

2012. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!