Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet a padlizsánt...

Hogyan lehet a padlizsánt tartósítani télire?

Figyelt kérdés
Főleg az olajos elrakási módszer érdekel, de bármilyen másra is kíváncsi lennék, mert van a kertünkben padlizsán és nem tudom, hogy tudnám tartósítani.
2012. júl. 19. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, ne haragudj, hogy beleirtam...
2012. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Készíthetsz zakuszkát

[link]

2012. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megsütöm,leturmixolom , zacskóba rakom és megy a fagyasztóba. Amikor fel akarod használni szűrőre tedd úgy engedjen ki, mert sok víz van benne. Kiengedés után fűszerezem, nagyon finom.
2012. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Padlizsánkrém télire

Hozzávalók: 2-2 kg padlizsán, húsos zöldpaprika, paradicsompaprika, 5 dl olaj, só, kevés nátriumbenzoát

Elkészítése: A padlizsánt és a paprikákat sütőben megsütjük, meghámozzuk, ledaráljuk, összekeverjük, majd olajba forgatva szárazra pároljuk, megsózzuk. Csipetnyi nátriumbenzoátot keverünk bele, majd kisméretű üvegekbe töltjük. Azonnal lekötjük, és száraz gőzbe tesszük.


Padlizsánsaláta télire

Elkészítése: Két-két kiló padlizsánt, sárga és piros színű zöldpaprikát veszünk hozzá, megmossuk, és tepsiben egymás mellé fektetve megsütjük. A paprikák külső, megbarnult hártyáját lehúzzuk, kicsumázzuk, és a meghámozott padlizsánnal együtt megdaráljuk. Fél liter olajat megforrósítunk, a paprikát, meg a padlizsánt beleforgatjuk, és kevergetve szárazra pároljuk Végül, félliteres üvegekbe töltjük, és mindegyik tetejére egy evőkanál olajat öntünk. Azonnal lekötjük, és száraz gőzbe tesszük. Télen salátának, kemény tojással körítve előételnek, és palacsinta töltésére is használhatjuk.

2012. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!