Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet olyan olajban főzni...

Lehet olyan olajban főzni amiben már előtte volt kirántva hús?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
persze h lehet
2012. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. mert nem volt itthon olaj és most olyanban tettem föl a kaját csak féltem, hogy így majd rossz lesz
2012. júl. 15. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szűrd le, és ha nincs megégve, nyugodtan felhasználhatod.
2012. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Látom, már válaszoltak Neked, tehát én csak kiegészítem, hogy ha pl. halat sütöttél ill. rántottál ki az olajban, abban nem szabad más ételt főzni, mert ugye jellegzetes szaga, íze lesz az olajnak is tőle. De szoktam sült hagymakarikákat készíteni az unokámnak, ezt is bő olajban kell kisütni, ezt pl. külön tartom, és ha olyan ételt főzök, amely elbírja a hagymás ízt, ezt is felhasználom.
2012. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 15. 18:36
 6/7 doboszoli ***** válasza:
0%
Lehetni lehet, de én nem tenném.
2012. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Mi is szoktuk azt csinálni, hogy pl krumplit sütünk és utána meg ugyanabban az olajban megsütjük a rántott húst, vagy fordítva. :)

Ha akarod akkor le is szűrheted.

Általában olajban sütni szoktak, vízben pedig főzni. :)

2012. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!