Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jön a nagycsalád vasárnapi...

Jön a nagycsalád vasárnapi ebédre. Mit legyen a menü? (többi lent)

Figyelt kérdés

* Anyósjelőlt gyomra nem bírja a fokhagymát (semmilyen szinten).

* 3 gyerek (3-5-6 évesek)rettentő finnyásak a kajára

(sajnos még nem sikerült kitalálni mi az istent esznek, de az biztos, hogy halat és a zsírosabb husokat nem)

* Külföldön élek, a család se magyar, de mégis szeretnék egy kis magyaros étellel készülni.

* Sógornő nem eszi a gombát.

* A fél család diétázik, a másik fele meg nem szívleli a kimondott diétás ételeket.

* Nem szeretnék több különféle ételt főzni.


Ötletek?



2012. jún. 8. 09:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%

"Én a spárgakrémlevesen + tarhonyás husin (csirkéből, vagy inkább pulykából?) gondolkozom házisavanyúval.

Vélemények?"


A spárgakrém leves jó ötlet, azt majdnem mindenhol és mindenki szivesen eszi.

A tarhonyás hús nem feltétlen, akkor valami bácskai rizseshúst jobban el tudnék képzelni, de csak erös paprika nélkül. (A tarhonya a legtöbb helyen túl idegen dolog.) Ha valaki szereti a csipöset, akkor inkább adj még az asztalra külön Erös Pistát.

A savanyúságot általában sezndvicsekre/szendvicsekhez, hidegkajákhoz eszik, ha egyáltalán megeszik. Inkább salátát készits, fött ételhez az a szokásosabb.

2012. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

Jó a tarhonyás husi, csináld meg csirkéből, pl. káposzta-salátával

A pulyka-combot sütés után felszelve, még asztalra teszed egy kis u.n. nyomtatéknak, egy szavuk sem lehet, hozzá befőttel.

2012. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
35%
Ha a nokedlit nem eszik meg, akkor miből gondolod, hogy a tarhonyát megennék?
2012. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%
Nyugaton sült húst beföttel nem esznek, el sem tudnak ilyet képzelni.
2012. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Akkor az lesz benne a magyaros, mert itt viszont szokunk.


Főzzél nekik mákosnúdlit, frankfurti levest

2012. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
51%
A kérdezö OLYAN menüt akar, amit meg is esznek, nem pedig ami ERÖKÖDTETVE magyaros, csakhogy kellöképpen elszörnyülködjenek.
2012. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget. Végül a Nagyi szombaton közölte, hogy ő akar főzni. Így én örömmel átengedtem eme nemes feladatot. Azért sütötem túrótortát, ami nagyon ízlett mindenkinek.

Ha bármi jó ötlet eszetekbe jut, azért írhattok. Szerintem nem leszek ilyen szerencsés legközelebb, hogy ilyen egyszerűen megúszom... :)

2012. jún. 11. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!