Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyibe kerül egy 26 cm-es...

Mennyibe kerül egy 26 cm-es tortára a fondant vagy marcipán?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy 26 cm-es tortára 3 db, 10 dkg-os marcipánt gyúrtam össze.

Egy 10 dkg-os marcipánt 400 ft-ért vettem.

Tehát 3x400= 1.200 Ft-omba került.


De nekem ez a narancssárga marcipán bevonat csak a torta alapja volt, mert Garfield fejet csináltam, és ahhoz még kellett a szemének és a fogának fehér, az orrának, rózsaszín, a bajuszának (vagy szája mit tudom én mi) sárga, és egy nagyon kevés fekete is a szemgolyónak és némi szőr imitációnak. Úgyhogy nekem jóval többe került.


De ha csak egy sima tortát akarsz bevonni csak úgy simán marcipánnal akkor elég az a 3x400ft-, amit írtam.

2012. ápr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cukrászdiszkontban a francia marcipán kilója kb.:1800 ft.-ba kerül (10 napja vettünk) - nagyon jó a minősége, kisebb adagokba szoktam osztani, és ételszínezékkel színezem. Így olcsóbban jövök ki, mintha kisebb adagokat vennék. Igaz itt aztán sok mást is veszünk itthonra (nem vagyok cukrász, és ott bárki vásárolhat). Pl.:kilós pudingport, kilós vaníliás cukrot, ételszínezékeket, aromákat, dekor-cukrokat sütikre, sütéshez különböző kellékeket, habzsákot, csöveket hozzá, habkártyát, kenőkést, sütőformákat,gyümölcslekvárokat, maffinpapírt, mákot, mandulát, mogyorót, kókuszreszeléket, mazsolát, kakaóport (holland), fehér,-tej,-és étcsokikat, tortapapírt, .....és még sorolhatnám sokáig. Csak azért írtam le ennyi mindent, hogy ha valamikor nagyobb városban jársz, és lehetőséget van felkeresni egy ilyen cukrászdiszkontot..., akkor ne hagyd ki!
2012. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!