Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a fondant és a...

Mi a különbség a fondant és a marcipán között?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a segítséget.
2010. júl. 23. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fondant cukorból és vízből főzik. A marcipán finomra darált egyenlő mennyiségű cukor és fehérmandula,és annyi tojásfehérje,hogy gyúrható massza legyen.

A fondant nem lehet nyujtani. A marcipánt két folpack között igen.

2010. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök okosat írt az első, de mi az, hogy a fondant nem lehet nyújtani??? XD
2010. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel h folyékony!!
2010. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
A fondant masszát lehet nyújtani.
2010. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
A fondan egy folyékony dolog. NEM LEHET NYUJTANI. Amit nyujtani lehet az marcipán v más burkoló anyag.
2010. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

LOL

a kérdező a fondantot kérdezte - ez nyújtható, formázható

a fondan, amiről te beszélsz, utolsó válaszoló, az folyékony (mignonok bevonata pl)


és igen, a marcipán mandula alapú, a fondant pedig cukor és keményítő alapú, nincs benne mandula - mindkettő remek torták bevonására

fondantot én akkor szoktam használni, ha a marcipán íz nem passzolna a torta ízéhez

2011. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A FONDAN FOLYÉKONY!!! Ha más anyagból készult a bevonó, és nyujtható akk nem marcipán (ami pille cukorból van az is bevonó. IGEN. DE NEM FONDAN), de nem is fondan. Jah és boccs h jobban tudom, de 5 éves cukrász iskolát végeztem. Elnézést!! AZ A BIZONYOS ELOZO
2011. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
az elkészitett fondant ténleg folyékony, azonban megfelelő mennyiségü és nem tul sok porcukorral nyujthato masszát kapunk. Szakács vagyok több éves tapasztalattal, ami ugyan nem cukrász, de tapasztalatbol mondom, hogy lehet nyujtani. Elkészitése sokkal egyszerübb mint a marcipán masszáé.
2013. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sas Tünde válasza:
2013. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!