Mi különbség az ásványvíz, forrásvíz, és kristályvíz között?
Az ásványvíz szennyeződésmentes földalatti vízrétegekből származik, 1000 milligramm oldott szilárd anyagot kell tartalmaznia, hogy megfeleljen az ásványvíz minősítésnek. Tisztasága megőrzése érdekében a kivételi helyen palackozzák. A forrásvíz kevesebb időt tölt a föld alatti, mint az ásványvíz, ezért kevesebb ásványi anyag fordul elő benne, de legalább 500 mg/liter oldott ásványi anyagot tartalmaz.
A kristályvíz is ásványvíz, csak kristályvíz a neve.
Az ásványvíz olyan ivóvíz, amely legalább 500 mg/liter oldott ásványi anyagot tartalmaz, és amelyek sajátos ízt és gyakran gyógyhatást kölcsönöznek neki. Az ásványvíz az ivóvízzel azonos beszerzési helyről, védett ártézi kútból, vagy forrásból származik. A vizek döntő többsége szénsavmentes, melyet a palackozás előtt dúsítanak. A fentieknek köszönhetően a hazai vezetékes ivóvizek fele, és a természetes források többsége is ásványvíznek minősülnek.
A forrásvíz hasonló származású, csak általában kisebb mélységből származik és ásványi anyag összetétele ingadozó.
A kristályvíz (hemihidrát, monohidrát, dihidrát, trihidrát, tetrahidrát, pentahidrát, hexahidrát,
heptahidrát, oktahidrát, nonahidrát , dekahidrát)a kristályrácsba, a rácspontok közé meghatározott arányban beépülő víz.
Tehát a "kristályvíz" megnevezésű palackozott víz neve nonszensz, mivel a szilárd anyag kristályrácsából nem lehet "kifacsarni" a vizet. :D
Utolsó szóló tökéletes.
Annyit tennék hozzá, az ásványokat nem vizből kell fedeznünk.
100 gr növényi anyagból sokszorta több ásványt veszünk magunkhoz, mint ugyanannyi vizből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!