Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennél a sütinél hogy értelmezz...

Ennél a sütinél hogy értelmezzem a mennyiségeket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy az összetevőknél végig egy nagy (500 ml-es) joghurtos pohárra gondol, vagy ott már csak egy normális kicsire?


Eperjoghurtos piskóta


Hozzávalók:


1 nagy pohár (5 dl) epres joghurt

1 joghurtos pohár cukor

2 joghurtos pohár liszt

3/4 joghurtos pohár olaj

6 db tojás

1 csomag sütőpor

A díszítéshez :

20 dkg eper

porcukor


Elkészítés:


A joghurtot simára keverjük a 6 db tojással és a cukorral. Egy másik tálban összedolgozzuk a lisztet a sütőporral és az olajjal, míg tészta nem lesz belőle. Ekkor a joghurtos masszát hozzáadjuk, összekeverjük, tepsibe öntjük.


A tetejét megszórjuk kisebb darabokra vágott eperrel, és kb. 30 percig sütjük. Mikor megsült, megszórjuk porcukorral.


2012. ápr. 11. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a mérőedény recepten belül mindig ua. Na de majd fél liter olaj! Brr
2012. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az elején gondol a nagyra, ahol írja is, utána már csak a kicsire a normál joghurtos pohárra.
2012. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondoltam, de akkor kb. 25-30 dkg a liszt...nem nagyon kevés az még egy kislóta állagnál is ennyi nedves anyaghoz? (5dl joghurt, 6 tojás, 3/4 olaj)
2012. ápr. 11. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak a joghurt a nagypoharas.

Ha azt veszem, hogy piskóta sütésnél 6 tojáshoz 6 ek liszt kellene, akkor 2 pohárnyi liszt lehet, hogy elegendő, és nem sok. De itt a próba tehet igazságot. Mondjuk ha nem sikerül, akkor kicsit drága próbálkozás. Majd írd meg, ha esetleg rászántad magad!:)

2012. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, majd írok, bár nem sok jót várok tőle, azért megpróbálom, mert van itthon egy lefagyasztott epres joghurtunk már fél éve, sütibe szívesen raknám, de csak úgy megenni már nem nagyon akarom. :)
2012. ápr. 11. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen receptekben csak egy pohár van, ebben az esetben az eredeti nagy joghurté.


Mellékesen kb. 1 kg liszthez a kb 3,5-4 dl olaj nem annyira sok, föként, hogy van még 6 tojás, fél kg cukor is benne. Az olaj kivételével a többi 2 kg felett van, ehhez képest egyáltalán nem sok.

2012. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ez így két nagy tepsire elég.

én 2,5 decis pohárral csinálok muffint, abból is 24 db lesz.és olajat is csak 1 decit teszek hozzá.

ez egy nagyon fura recept, a mennyiségeket illetően.

2012. ápr. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!