Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem nagyon finom...

Írnátok nekem nagyon finom salátaöntet recepteket?

Figyelt kérdés
Köszönöm :)
2012. ápr. 4. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy beleirok, de ez engem is érdekelne.


Nekem ami nagyon izlik, az 2 dl joghurt, 2 gerezd fonomra vágott fokhagyma, só, bors, kevés örölt kömény jól kikeverve.


A másik: szintén 2 dl joghurt, 1 ek mustár, 1 ek méz, só, bors, 3-4 ek borecet összekeverve. A salátára öntve legalább fél órát érnie kell, akkor lesz igazán finom.

2012. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én egy nagyon egyszerűt fogok írni, de szerintem nagyszerűt! :) Az ALDI-ban lehet kapni 3as csomagban salátaöntet fűszerkeveréket. Én azt össze szoktam keverni tejföllel és nagyon nagyon nagyon nagyon szereti mindenki, aki eddig kóstolta! :) csak ajánlani tudom, mert ennél egyszerűbb nincs is!
2012. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hmm... mit ennék legszívesebben...


Nem kifejezetten salátaöntet, de az uborkasalátát mindenki ismeri, nem? :D Uborka, fokhagyma, joghurt/tejföl/kefir (amelyik jobban ízlik). És ha valaki sós szájú, be lehet sózni.


Másik...

- Joghurt/tejföl/kefir

- Friss (!!) kapor, petrezselyemlevél

- (só)

Egyszerű, de nagyon finom. ;)


Ez meg nem tudom létezik-e, de egyszer összekotyvasztottam magamnak valami ilyesmit:


A fenti kapros/petrezselymes dolgot továbbfejlesztettem... az összekevert öntetet feltettem főni, megfűszereztem még borsikafűvel, 10-15 perccel forrás után pedig... őmm, erre nem emlékszem pontosan, de vagy behabartam, vagy rántással őrjítettem meg. De valami eszméletlenül finom mártás lett belőle - zöldségsalátára is kiváló, feltéve, ha már kihűlt Amúgy frissen nagyon jó valami egyéb ételre. Kevéske almaecettel meg egy érdekes ízvilágot lehet elérni, érdemes kipróbálni...

2012. ápr. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!