Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pirított májat készítek...

Pirított májat készítek holnap. A krumplit beletehetem ugyanabba az edénybe, amiben a máj lesz, hogy ott megpárolódjon? Vagy külön kéne?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
csakis külön!A máj úgy jó ha hirtelen sül, erős lángon gyorsan, hogy ne eresszen levet, és akkor lesz finom puha.
2012. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
... csak a tányéron szabad megsózni, különben kemény lesz a máj.
2012. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2012. ápr. 3. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg a májnak nagyon kevés idő kell. Lazább, könnyebb szerkezetű, mások a rostjai, mint húsoknak. Krumpli meg sokáig elvan... Külön.

És majd jó étvágyat! :)

2012. ápr. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én mondjuk sokáig szoktam főzni a májat, hogy tényleg teljesen átfőjön, 25 percig is.

Lehet, hogy nem kéne ennyi ideig.

A krumpli viszont ahogy felforr a víz (ez csak 4-5 perc), onnantól számítva 7-8 perc, és kész van.

2012. ápr. 4. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:

A májat minél tovább főzik annál keményebb!

Az igazi pirított májhoz olajon megfonnyasztjuk a jó sok hagymát esetleg egy kis paprikát paradicsomot is tehetünk bele(ez ízlés dolga)Amikor a hagyma átpárolódott akkor a lángot feljebb vesszük hogy minél forróbb olajba kerüljön a vékony csíkokra vágott máj.Nagyon fontos hogy egyszerre ne készítsünk sokat, mert lehűti az alapot és elkezd főni, és levet ereszteni, na akkor nagyon elszúrjuk!!!A lényeg hogy gyorsan erős lángon pirítsuk át a májat és zárjuk el a tüzet rögtön amint átpirult.Ekkor sózzuk, borsozzuk, majoránnát szórunk rá, és lefedjük 2 perce.Ezalatt ereszt egy kis levet ami pont kell a szafthoz.Na ilyen a jó pirított máj!Lehet sertés-, csirke-, vagy borjúmájból.Én egyszer kaptam kecske májat,(utólag tudtam meg hogy az volt, különben nem készítettem volna el)na az valami isteni finom volt!!:D

2012. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem mindig levet ereszt. :D Ezek szerint a túl hosszú főzési idő miatt. Akkor én valójában főtt májat készítettem mostanáig, nem pirítottat. :D

Vagy lehet, hogy nem volt elég forró az olaj.

Na, mindegy, majd ma figyelek ezekre. Hamarosan neki is kezdek.

2012. ápr. 4. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban külön-külön.
2012. ápr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!