Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kilencvenes években volt...

A kilencvenes években volt egy tévéműsor, amiben egy szemüveges szerencsétlen mikróban tanított főzni! Meg van?

Figyelt kérdés
...Az ürgét azóta sem látni, gondolom Gordon őt is leugatta. Lehet egyáltalán mikróban főzni? Van olyan aki rendszeresen azzal főz?

2012. márc. 10. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak szakácskönyvek a mikróban főzéshez. Lehet benne főzni több mindent,de elég körülményes. Az adagok legfeljebb 2-3 személyre szólnak. Maradok a gáztűzhelynél.
2012. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

14. ppiiccii 2007-06-17 19:18

Én egytálételeket sűrűn készítek.

Egy jénait kivajazok. Az aljára egy marék nyers penne tésztát teszek. Erre jön az olajon éppen csak megpirított darálthús, rajta pici pirospaprikával, vegetával, majd megint a tészta, hús, tészta. (Kb. 20 dkg tészta, 50 dkg hús)

Ezután felengedem tejjel, annyival hogy ellepje és a mikro közepes fokozatára beteszem. Kb. mire a tejet beszívja a tészta, addigra készen is van.

Tányérra szedés után reszelt sajtot szoktam rászórni. "

2012. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet benne főzni, és szerintem nem annyira körülményes, bár nem nagyon szoktuk ilyen célra használni, nem tudom miért.

Nagy adagot valóban nem lehet benne készíteni, de nekem az albérletben ilyen téren ideális lenne, mivel itt csak magamra főzök. Az otthoni mikróban lehet grillezni is (forgó nyársas verzióban), a grillcsirkét mindig abban készítjük el, isteni lesz. Hozzáteszem, ez egy 20 éves mikró, a maiaktól eléggél eltérő az erőssége, meg úgy kb. minden tulajdonsága, azért az sokat számít.

2012. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kernkraft 400 - Zombi nation
2013. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!