Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz a héten? én nem...

Ki mit főz a héten? én nem tudom mit is kellene. ötletem sincs, ráadásul utálok főzni. Várom az ötleteket! Ja és van egy válagatós 5 évesem!

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 11:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek annyira főzni, mert valahogy nem úgy sikerül ahogy én szeretném. De szerencsém van, mert a párom szakács. Így könnyű :-)


Sütni viszont imádok és verhetetlen vagyok benne.

2012. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Inkább azt irom le ,hogy az én 5 éves kereszt fiamnak mik a favoritjai. Ő is elég finyás.

Házi hamburger, -mindig vele rakatjuk össze ezt élvezi

Sajt szószos paradicsomos penne

sült krumpli-sok kechap -mustár

rizibi -rizst csak úgy eszi meg ha meg van szórva sajtal

rántott sajt

rántott hús - előtte fokhagymás tejbe áztatjuk,igy puhább a hús.

pizza- ilyenkor hagyjuk ő is gyurjon és maga modján nyujtsa ki a tésztát. nem baj ha nem kerek annál jobban fog neki tetszeni ,a feltéteket is vele raktjuk rá amiket szeret.

turó gomboc 1 kocka csokit mindig el rejtünk benne

a zöldségeket csak akkor eszi meg ha nem teljesen főtt át kicsit ropog még./krém levesekkel szoktuk be csapni =/

fasirt gólyok fanyársra huzva nyers zöldségekkel,sajt kockával :Ezt azért csináljuk igy nála mert katonás játék közben eszi meg.

tejbe rizs

borsó főzelék

házi tortilla tekercs itt megint ő tekerget össze mindent magának

fánk itt segit ki szaggatni tuti ,hogy érdekes formák lesznek nálunk ez is bejött

palacsinta.ezt is vele tekertetjük be

Nem vagyunk gyerek munkások csak az oviba vezeték rá a szülöket erre játszva fözésre:Náluk bejött ,tetszik neki ,hogy segithet ,és igy már sokkal több minden megeszik .

2012. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ma: tejfölös-kolbászos-virsli krumplileves, hurka, kolbász, fasírt, rizs+lekváros fánk

holnap:májgombócleves, mákos/dióstészta

szerda: rakottkrumpli csalamádéval

csütörtök: tarhonyaleves, spenót főtt tojással

péntek: paradicsomos káposztafőzelék sertéssülttel, pudingos gofri

szombat: gyümölcskrémleves, rizsehsús csemegeubival

vasránap: húsleves, bolognai avgy bolognais pizza

2012. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A csirkesaslikot nem véletlenül javasoltam :(

Az én gyerekem valamivel több, mint 5 éves, igaz, a hússal nincsenek gondok, szinte minden formában szereti, és a szalonnát is imádja (megjegyzem, ismerős anyukáktól is sokszor hallom, hogy szalonnázik a gyerkőc :D) Viszont pl. a kolbászt semmi pénzért meg nem ette, amíg saslikot nem készítettem. Ebben a formában jól átpirul, és megeszi. A hagymát leveszi, azt valóban nem eszi meg így se.

Viszont a saslikban is kreatívnak kell lenni, lehet gombával, krumplival stb. helyettesíteni azokat a részeket, amik épp nem passzolnak a család ízléséhez. Ezért javasoltam.

2012. jan. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!