Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet elkészíteni egy...

Hogyan lehet elkészíteni egy 4 kilós pulykát egészben?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy és valami finomat szeretnék belőle főzni
2011. szept. 29. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A sütődbe befér?

(Egyébként én még sosem csináltam, nem merek vállalkozni a konkrét válaszadásra)

2011. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha befér A sütödbe akkor Oké !!! Nekem be fért és igy csináltam meg tavaly karácsonyra.


Igy csináld meg : A pulykát 1 éjszakára áztasd be ,füszeres hideg vizbe. A vizbe tetszés szerint tehetsz füszereket. Másnap törölgesd le róla vizet. Füszerezd be a pulykát ahogy ti szeretitek. Olyan tepsibe tedd ha van aminek van sütörácsa. Erre tedd a pulykát. Egy akkora géz

darabot ami betakarja a pulykát olvasztott vajjal,locsolj meg,terits rá . Mehet a sütöbe. 150 C -on süsd 2,5 órát.

Majd vedd le a gézt és 180C -on még kb 50-60 percig süsd amig megpirul.


A vizbe áztatás azért kell,mert különben a hús nagyon kiszárad sütés közben. A víztől kicsit megszivaja magát és szaftos lesz. Az alacsony hőfok is azért kell mert lassan kell sütni,hogy mindenhol egyenletesen átsüljön.

2011. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:
100%

Dolgoztam egy cégnek anno, a pulyka hazájában, aholis mindig kaptunk karácsonyra egy bébipulykát, olyan 6-8 kilósat.

Onnan a "recept".

Egy éjszakára erősen fokhagymás, sós tejbe áztatni, majd fólia alatt kezdve, a sütés végén rápirítva készre sütni.

Alkalmanként az alátett zsírral locsolgatni.

Cseresznyepiros, puha, kívül ropogós lesz.

Figyelem! Több órás művelet.

2011. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat
2011. szept. 29. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!