Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Képviselő Fánk? Recept?

Képviselő Fánk? Recept?

Figyelt kérdés

Ha van valakinek,jól be vált receptje,küldje el nekem:


Köszönöm


2011. szept. 22. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2,5 dl vizet 10 dk zsírral felforralunk. Ha forr,egyszerre beleöntünk 20 dk lisztet,és jól elkeverjük. Ha kihült a pép,akkor egyenként,jól elkeverve 5 egész tojást keverünk bele. (Én robotgéppel szoktam)-

A masszából vagy csillagcsővel,vagy két kiskanállal zsírozott tepsire rakjuk,egymástól kissé távolabb. 4 óra hosszat hagyjuk a tesiben sütés előtt.

Sütéskor a tepsit is megspricceljük vízzel,és a sütőbe is teszünk egy edénybe vizet. Közepes tűznél addig sütjük,míg a teteje is jól megsül.

2011. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Képviselő fánk


Hozzávalók:

22.5 dkg liszt

22.5 dkg zsír

2, 25 dl víz

6 tojás

1 dkg porcukor,

csipet só


A vizet a zsírral, sóval, cukorral üstben nyílt lángon felforraljuk majd állandó keverés közben hozzáadjuk a lisztet.

Utána folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a tojásokat és simára keverjük.

Nyomózsákból sütőpapírra halmozunk 6-7 cm-es halmokat.

Forró 220 fokos sütőben megsütjük. Közben nem szabad a sütő ajtaját nyitogatni mert akkor összeesik a tészta.

Sárga krém :


2 zacskó vaniliás pudingport kevés vízzel kikeverni.

8 dl vizet

8 evőkanál cukorral felforralni és hozzáadni a kikevert pudingporhoz. Tűzön jól besűríteni, hogy ne legyen folyékony.

6 tojás fehérjét 10 dkg cukorral keményre verni és hozzáadni habverővel a forró pudinghoz.


Snöcy:


-nekem kicsit sok a zsír a tésztában,késöbb olvastam a Horváth Ilona szakácskönyvben,hogy 10 dkg is elég lett volna.

-miután nem tudtam mekkorák lesznek,nem csináltam túl nagyokra ,így két tepsivel lett.De a második tepsibe már nagyobbakat csináltam.De jobb lett volna mind kicsibe,mert úgy egy falatra be lehet kapni.

-szintén a Horváth Ilonában olvastam,hogy a tésztát kellett volna állni hagyni,a második tepsi jobb is lett,hogy állt egy kicsit.

-nem mindegyiknek lett üreges a közepe,amelyiknek nem azt kiskanállal kikapargattam

-a krém kicsit sok lett,kimaradt két pudingos tállal,pedig nem sajnáltam a fánkokból.

2011. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Bocs ,hogy csak,most De most értem haza !!
2011. szept. 22. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!