Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi pudingot szoktál csinálni?

Házi pudingot szoktál csinálni?

Figyelt kérdés

Mások bevált receptjei érdekelnének.

Én vaníliát és csokit szoktam, de egyéb is jöhet. :)

Illetve ha valakit érdekel, (most nincs időm), de holnap megosztom veletek a sajátot


2011. aug. 8. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Előfordul.

Plussz ízesítőként maci (vagy cikória) kávét, kókuszt vagy aromát szoktam használni.

2011. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
maci kávéhoz egy tipp: az "inka" nevezetű kávé ugyanaz mint a maci kávé, csak olcsóbb és nincs benne a cukor. de tényleg teljesen ugyanolyan az íze.
2011. aug. 8. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak házit szoktam. :)

Ez a maci kávés nem rossz ötlet!

Én úgy szoktam, hogy kb. 5 dl tejet felforralok reszelt citromhéjjal, mikor már meleg, de még nem forr, hozzáteszek cukrot, egy vaníliás cukrot, 2 tojást, és 3-4 csapott evőkanál lisztet, meg egy kevés vajat. Habverővel elkeverem, hogy csomómentes legyen, amikor kezd sűrűsödni, fakanállal tovább keverem. Sűrűre főzöm. Ugyanezt szoktam csokisnak is csinálni, akkor kihagyom a vaníliát meg a citromot, és pár kocka olvasztott csokit teszek bele.

2011. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én karamellásat szoktam csinálni... illetve olyat, hogy megcsinálom a karamellát, és azt beleöntöm a formába és utána csinálok egy vaniliás-tojásos puding alapot(saját készítésűt). Ezt ráöntöm a már megszilárdult karamellára és vízfürdőben sütni kezdem.

Amikor megdermed a sütéstől, akkor pedig kiveszem és ha hűlt picit megfordítom. Így a megolvadt karamella picit végig folyik a tetején.


Én nagyon szeretem :)

2011. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs' az off-ért, de engem érdekelne a recept!


A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:49

készítettem már ezt a fajta vaníliás változatot, de az érdekelne, hogy a 2 tojást, te felhasználod a fehérjével együtt? Nem csak a sárgáját teszed bele?

2011. aug. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a recepteket.


Az általam ígértek, vaníliás:


2 tojás

1 rúd vanília (ha nincs akkor aroma, de így nagyon szépen néz ki és az íze is jobb, ha ezzel készül)

fél liter tej

1 teavaj fele

1 púpozott ek liszt

3 ek cukor


a tojásokon kívüli hozzávalókat csomómentesen összekeverem (plusz vanília kikaparva)és folyamatos keverés mellett fölforralom. kb. fél percig rotyogtatom, majd leveszem a tűzről. mikor még meleg, de már nem forr, akkor jönnek bele a sárgák és a fehérje felverve. a fehérje elhagyható, de ha már van, nem szeretem a kukába dobni és nekem így is ízlik. (állaga könnyedebb)


kakaós változat:


ugyanez, csak tojások nélkül (de akár jöhet is bele) és rumaromával (nagyon passzol hozzá) meg persze kakaóval (1 ek)


citromosból még nem sikerült igazán jót csinálni, ha arra van valakinek recept, az érdekelne

2011. aug. 9. 08:14
 7/10 A kérdező kommentje:
karamellából se sikerül igazán nekem ízlőt, azt hogy készíted?
2011. aug. 9. 08:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Amióta ezeket csinálom se jut venni zacskós főzőset, ami gyakorlatilag kukoricakeményítő egy kis mesterséges aromával
2011. aug. 9. 08:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, egészben szoktam a tojást beletenni, de én nem verem fel külön, hanem csak egy tálkába beleütöm, és utána öntöm hozzá a már meleg tejhez, ott kevergetem habverővel. Nem szeretek sokat mosogatni. :)
2011. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnap 05:55


Köszönöm szépen a recepteket. Máris azon kattogott az agyam, hogy azért ezek a hozzávalók mindig vannak itthon és nem kell + pénzt kidobnom az ablakon puding porért! Szuper!

2011. aug. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!