Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell házi készítésű...

Hogy kell házi készítésű pudingot csinálni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehet? Nem arra a zacskós porra gondolok, hanem mindent én csinálok.

A kislányom nagyon szereti, eddig danettet kapott, de inkább megcsinálnám én, legalább tudom mi van benne.

Előre is köszi!


2011. júl. 12. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló,ha világos vajas rántást fölengedsz tejjel, tojássárgáját keversz vele, ízesíted cukorral+citromlével, esetleg vaníliával.
2011. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez hasonló a pudinghoz, én ezt szoktam csinálni, ha nincs itthon pudingporom. Kell hozzá 2 tojássárga, 2 evőkanál liszt, 3 dl tej, 2 evőkanál cukor, 1 cs. vaníliás cukor. A tojássárgákat a liszttel és egy kis tejjel simára kevered. A tejed felteszed főni, beleteszed a cukrot, ha forr, akkor meg ugyanúgy, mint mikor zacsis pudingot főzöl, a forró tejből öntesz egy kicsit a tojásos, lisztes hideg tejhez, majd azt állandó kevergetés közben a forró tejbe öntöd. Ha pedig csokisat akarsz, akkor a két tojássárga helyett két evőkanál kakaóport használsz.
2011. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy ez: (fél liter tejből)

2-3 púpos ek lisztet elkeversz egy kis tejjel, hogy folyós legyen. A maradék tejet felteszed főni. Tehetsz bele csokoládét, kókuszreszeléket, vaniliát, rumaromát stb. Ha már elég meleg,akkor folyamatos keverés mellett beleöntöd a lisztes alapot, és sűrűsödésig kevered. Ha túl sűrű lenne, akkor adj hozzá még tejet. Aztán jöhet a cukor, és a tálalás.

2011. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tegnap megcsináltam, amit 2. írt, igaz graham lisztből és barna cukorból, de isteni finom lett.
2011. júl. 13. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült! Igazából én is barna cukorból szoktam csinálni. :)
2011. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!