Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő háziasszonyok, ti miket...

Kezdő háziasszonyok, ti miket főztök, illetve ki mit főzött mikor még csak kezdő volt?

Figyelt kérdés

Nemsokára összeköltözünk a párommal, és szeretnék ötleteket gyűjteni, hogy milyen egyszerű, gyors ételeket lehet készíteni. Persze a hagyományos paprikás krumpli, meg lecsó, meg csirkét sütni, meg hasonlókat tudok, de azért várok ötleteket, hátha profitálhatok belőle :)

köszi


2011. aug. 1. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

töltött tök?

kimagozod a tököt, készítesz darált húst rizzsel, megtöltöd vele a tököt, fóliával lefeded, be a sütőbe, ha megpuhult leveszed a fóliát, és mehet rá a tejföl, meg a sajt.

2011. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Falafel?

[link]

2011. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok kb 1 éve kezdtem.


Bolognai spagettit nagyon sűrűn szoktam csinálni

Rakott krumplit

Cézár salátát

Tojásos nokedli(ez nagyon hamar megvan)


de egyébként volt,hogy csak kerestem receptet a neten innen: www.tutireceptek.hu

2011. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tonhal saláta, chillis bab, rakott krumpli, pörkölt, gyros tál, sült húsok salátával/bármilyen körettel.

Ilyesmiket

2011. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

na, kezdő háziasszonyként 18 évesen a következőket csináltam:


húsleves, rakott ételek (tészták, lasagna, rakottkrumpli, rakott karfiol, ezek elronthatatlanok), tepsis csirke, sóágyon sült csirke, mellé krumpli, krumplipüré, rizs, tészta


ha megtanulod a pörköltet akkor -> gulyásleves->babgulyás, tejfeles csirke


csirkepaprikás, rántott ételek (hus, gomba, karfiol)

tejszines csirkeragu,


lencsefőzelék, sárgaborsófőzelék, paprikás husgomboc, toltott paprika, toltott káposzta. aztááán ott az a rengeteg tésztafeltét, carbonara, bolognai, ilyenek :)


ezeket kb 2-3 hónap alatt megtanultam.

2011. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

húsos tészta


50dkg darálthúst megcsinálod pörkölt alapon,majd ha elkészült főzöl ki 3/4 csomag spagettit sós vízbe.

összekevered a hússal,beleöntöd egy tepsibe a tetejét lekened tejöfllel megszórod sajttal é prulásig sütöd

2011. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Grízes tészta, főzelékek,mézes-mustáros hús,

Van egy mindent bele amit szeretsz recept amit imádok...amilyen zöldséget csak szeretsz(karfiol, borsó,kukorica,brokkoli,répa,karalábé,gomba)én külön meg szoktam párolni őket, majd egy kis husit (nálunk a csirkemell a menő:))kevés vízben fokhagymagerezdekkel megpárolok,lila hagymát felvágok majd mindent összekeverek (a lila hagymát nyersen adom hozzá) készítek egy kis sajtos besamell öntetet majd ráöntöm és sajtot reszelek a tetejére és a sütőbe teszem fél/háromnegyed órára.

2011. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!