Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan késziti-tek a barackkré...

Hogyan késziti-tek a barackkrémlevest?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni ilyen levest ezért most gyűjtöm a recepteket :) A google-ban annyiféle van, hogy nem tudom eldönteni melyik lehet jó. Ti hogyan készititek? A receptek mellé esetleg várok 1-2 jó tanácsot is, hogy mire figyeljek.

Köszi.


2011. júl. 17. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Felkockázom a barackot (őszi vagy sárga, héja nélkül), felteszem kb. fél liter tejben és 1 dl vízben kicsit átmelegedni, cukor mehet bele (főleg s.barackhoz), utána pedig vagy tejszín/vanília ízű pudinggal sűrítem (fél zacskónál kevesebbet szoktam kikeverni tejjel és hozzáöntöm óvatosan), vagy egy kicsit összeturmixolom a levest, hogy azért legyenek benne darabok, de mégis sűrűbb legyen, és főzőtejszínt öntök bele (2,5 dl körül).

Ízlés szerint lehet még hozzá adni vaníliás cukrot (nem nagyon szoktam), ja és tálalás előtt jégkockákat teszünk a tányérba a levesbe, hogy hidegebb legyen :).


Ennél már csak a sárgadinnye krémlevesért őrül meg jobban a Férjem, az ugyanez a verzió, de általában tejszínnel készítem :)

2011. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. júl. 18. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, de még nem csináltam:

- leforrázom a barackokat, így leválik a héja.

a húsukat összeturmixolom (aprítóban)

- egy bögrébe teatojást rakok amiben egész fahéj és szegfűszegek vannak, leforrázom, állni hagyom

a gyümölcshúsokat ízlés szerint cukrozom és felöntöm vízzel(kívánt állagig)

- tejfölt csomómentesen keverek el a levesben, jöhetnek a kiázott fűszerek is

- ha szereted a savanyút, akkor még a tejföl előtt egy kis citromlevet facsarhatsz bele

2011. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen a megtisztított, vagy befőtt őszibarackot leturmixolom, és natút joghurttal, esetleg tejjel, vagy tejszínnel 'higítom', izlés szerint ízesítem, majd lehűtöm.


Készítettem már úgy is, hogy a felkockázott barackot cukorral, fahéjjal ízesítve felfőzöm, majd vaniliás pudinggal, vagy tejszínnel, vagy lisztes, esetleg keményítős habarással behabarom, majd jól lehűtöm.


Tejszínhabbal is lehet tálalni.


Jó étvágyat.

2011. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!