Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítitek az almaszószt?

Hogy készítitek az almaszószt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

En 2 receptet tudok,az elsöt szeretem.

1)Felvagod a megpucolt almat kockara,felteszed vizbe ,edesitve,szegfüszeggel fözni,ha megfö,behabarod.

2)lereszelni az almat,szinten,viz,cukor fözni,es rantast kesziteni neki,avval sürited.

2011. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Aprókokára vádom a megpucolt almát. Felteszem főni cukorral és fahéjjal és egy pici sóval. Ha megfőtt tejes habarást teszek rá. Úgy is szoktam, hogy vaniliás pudinggal habarom be.
2011. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Lereszelem az almát, adok hozzá némi vizet, cukrot, sót, és kb. egy fél citrom levét, illetve fahéjat. Megvárom, hogy felforrjon, majd berántom.
2011. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Az almákat felszelem, a szeleteket még egy helyen keresztbe elvágom, felteszem kevés vízben főni. Pici só, cukor, fahéj, szegfűszeg. Ha megfőtt, vagy síma rántás, vagy tejfölbe lisztet és azzal sűrítem be.
2011. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszába vágom az almát,lehető vékony gerezdekre,a lábosba kevés margarint teszek,fahéjat,szegfűszeget,mézzel és cukorral édesítve megpárolom,annyira,hogy az alma ne főjön széjjel.Aztán facsarok rá fél citrom levét,egy marék mazsolát,egy-két karika héjas citromot,felöntöm vízzel,ha felforrt,tejfölösen behabarom.De,ha nem akarok annyira "szaftosat",akkor egy zacskó tortazseléporral keverem el,és annyi vizet teszek hozzá,hogy lekvárszerű legyen.Ez nem annyira szósz,inkább palacsintába meg effélékbe való almatöltelék.
2011. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kockára vágom az almát,felteszem főni annyi vízbe,hogy ellepje,fahéjjal,citromlével,édesítőszerrel ízesítem,majd mikor megfőtt,tejszínes pudingporral behabarom.Hatalmas adagot készítek mert imádjuk így,tejszínes pudinggal isteni finom.
2011. júl. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 11. 06:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!