Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet elkészíteni ezt a...

Hogy lehet elkészíteni ezt a tortát? (Kép)

Figyelt kérdés

El szeretném készíteni anyukámnak a 40. születésnapjára ezt a tortát: [link]

Valaki le tudná írni nekem, hogy mi szükséges ehhez a süteményhez hozzávalóként, és hogy hogyan kell megcsinálni lépésről-lépésre?


15/L


2011. júl. 1. 12:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én is nézegettem a neten, ha beírod, hogy szivárvány torta,

"gabriella kreatív konyhája"alatt találsz egy egyszerűbb változatot is.

2011. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
az csúnya lett
2011. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nem értem, mi ezen a bonyolult? külön megsütöd a színes piskótákat, és levágod a tetejüket, hogy illeszkedjenek. a cukrászok is levágják, nem kétoldaló tepsit használnak..
2011. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ez tök undorító, miért jó ennyi színezéket bezabálni?
2011. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szerintem próbáld meg megsütni ezt a tortát. Ha nem kezded el, soha nem tanulod meg. Senki nem úgy bújik ki, hogy már mindent tud. Életem első piskótáját a tvből tanultam meg. Életem első tortája, egy fondanttal bevont, fondant rózsákkal és csillagokkal díszített torta volt. Senki nem hitte el, hogy nem tanultam cukrásznak, és azt sem, hogy konkrétan a gyakorlat az a 0-val volt egyenlő. Egy teljen napig csináltam, de megérte. Amikor örömöt akarsz szerezni annak, akit szeretsz, nem igazán érdekel, hogy pepecs, vagy sem.

A tortáról... A piskóta titka, hogy eltaláld az arányokat. A cukrász tanonc jól írta, hogy oszd el a krémet, csak az a baj, hogy ha hagyod állni a tésztát addig, az összeesik és a piskóta nem fog feljönni. Én úgy csinálnám, hogy 3 tojásból, két kanál lisztből, 3 kanál cukorból és a kívánt színű színezékből. Annak aki azt írta, hogy a színezéknek pocsék az íze, igaza volt. Vagyis használj valamilyen aromát. Én mondjuk vaníliát szoktam. Szóval felvered a tojást, a fehérjét olyan keményre, hogy ha fejjel lefelé tartod az edényt, akkor bennmaradjon. A sárgáját pedig a cukorral habosra. Aztán forgasd össze a kettőt, és a lisztet kanalanként óvatosan add hozzá. Ezután mehet bele a színezék és az aroma. Kivajazott kilisztezett tortaformába öntöd, aztán 200 fokra előmelegített sütőbe teszed, nagyjából 10 percre. Amíg kihűl, addig megcsinálod a következő színű lapot. És így tovább...

Biztos sikerülni fog:) Szurkolok:)

2011. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!