Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kis baráti összejövetelre...

Kis baráti összejövetelre étel, desszert?

Figyelt kérdés
Hétfőn átjön 3-4 barátom és nekik szeretnék konyhatündérkedni valamit. olcsó gyors és egyszerű legyen, még nem nagyon sütöttem-főztem 20 éves létemre. De hát valamikor elkezdeni :) Van ötletetek?
2011. jún. 9. 10:59
 1/10 tetro ***** válasza:
sekerpare
2011. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Főételnek" töltött burgonya? Pikk pakk megvan.

[link]

Desszertnek én muffint sütnék. Azt kb lehetetlen elrontani! És gyors.

2011. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Egy marha jó és gyorsan elkészíthető finomság:


Speckó neve van, én találtam ki: kekszes-tejfölös-gyümölcsös sütemény :-D


Hozzávalók: 1 zselatin (piros tortabevonó, zacskós cucc)

7 evőkanál cukor

Gyümölcs (eper ajánlott) a tetejére

4 csomag háztartási keksz, lehetőleg négyzet alakú

2 nagy pohár tejföl


Elkészítés: egy tálkába öntöd az összes tejfölt, és bele a 7 ek cukrot, ezt csomómentesre kevered. Veszel egy jénai üvegtálat, vagy egy esztétikus, szép tepsit, és kikened az alját ezzel a cuccal, egy kicsi réteget teszel rá. Aztán ere jön egy réteg keksz, majd megint egy réteg tejfölös cucc, és így tovább. Mikor közeledsz az üvegtál tetejéhez, az uccsó kekszrétegre is rákened a maradék tejfölös cuccot. Mikor ez is kész, szépen az epreket félbevagdosod és a tetejére helyezed sorjában. Aztán ha ez is kész, elkészíted a zselatint... (rá van írva a tasakra, hogy hogy kell csinálni... edénybe öntöd, vizet adsz hozzá, felforralod, 1 percig főzöd, leveszed a tűzről, majd 10 percet állni hagyod, megkevergeted 2-3 percenként. Ráöntöd a gyümölcs tetejére, szépen eloszlatva. Kicsit hagyod kinn hűlni, majd ha már lehűlt egy kicsit, beb*szod a hűtőbe. Célszerű este csinálni, hogy másnap reggel vagy napközben f*sza legyen, hogy összeérjenek az ízek.


Fontos: bőven használj tejfölt, különben elég száraz lesz. Az a lényeg, hogy jól oszd be az egyes tejfölrétegek mennyiségét... :-) És finom, omlós, szaftos lesz.


Jó étvágyat!


17/F

2011. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok, ez a süti azért jó, mert egyszerű, és nem kell sütni sem.
2011. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

muffint akartam írni én is előbb, csak leállt böngészőm. Csokisat csinálj, és tegyél bele vmmit, pl pudingot, vagy gyümit, vagy vmilyen töltelékes csokit darabolva.

én vmi sonkás- tejszínes rakott tésztát csinálnék.

2011. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

csinálj egy jókora jénai tál hús-zöldség-ragut.valahogy így:

egy serpenyőben olvassz kb 10 deka bacont, erre tegyél egy közepes hagymát finomra vágva, és dinszteld együtt.

tegyél hozzá kb fél kiló csíkokra vágott csirkemellet,és fehéredésig kevergesd.fedőt rá, és ha már puhul tegyél

erre kb 20 dkg vékonyra vágott gombát, és egy 450 gr-os mexikói zöldségmixet. alaposan keverd át, finoman sózd a szalonna miatt és párold puhára.

közben főzz ki fél kiló tésztát (penne,csavart stb)előírás szerint.

ha mindekettő megvan egy nagy tálban jól keverd össze, és önts rá két nagypohár tejfölt.ízlés szerint fűszerezheted is, bors, majoranna, oragano stb.

ezt az egész cuccot egy kikent nagyobb jénaiba, vagy tepsibe önts bele, szépen elsimítva.

tetejét bőven szórd meg reszelt sajttal, és a sajt pirosra süléséig kell majd megsütni.

vagyis jó előre elkészíthető,csak a sajttal együtt kell

befejezni. kicsit pihentetve szépen nagy kockákra vágható.

ebből egy jókora tepsi lesz, biztosan jóllaknátok vele:)

desszertek és is maffint vagy egy könnyű gyümölcstortát

javasolnék.

üdv.

2011. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
fondü. (sajt vagy csoki) fini is, tudtok közben iszogatni, egyszerű, mégis különleges
2011. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Paprikás krumpli? Hamar megvan, egyszerű, olcsó és kiadós.

Kell hozzá fejenként kb 3 krumpli (te esetedben akkor 15-20), 1 vöröshagyma, kolbász és/vagy virsli, víz, só, bors, pirospaprika, babérlevél, esetleg majoranna, és egy vekni friss, puha kenyér.

desszert lehet pudinhg, kis tálkában, eperrel díszítve. 5 főre számolva 2 tasak, 1 l tej, 5 tálka, és fél kiló eper.


Üdv!

2011. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj minipizzákat :)


Készítsd ki a hozzávalókat szépen és hagyd, hogy ők rakják össze maguknak, majd mehet a sütőbe.


Desszertnek meg csinálhatsz panna cotta-t (pont ma tette fel valaki ezt a kérdést, én is kedvetkaptam megcsinálni).


Így lesz egy olaszos estétek :)


Sok sikert!

2011. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

rizskoch csokipudinggal

palacsinta-almás, meggy, eperöntet, fahéjas, túrós, mákos, diós, káposztás, lekváros-mindenki amelyiket szereti

zöldségleves

kis szendvicsek különböző feltétekkel

rakott krumpli

zöldséges rizseshús friss kovászosuborkával

fasírtgolyók, újkrumpli

tejberizs

tojásos-virslis lecsó finom, friss kenyérrel

fahéjas nudli

tepsis krumpli,hozzá rántott gomba, sajt, párizsi

bolognai

sajtos-sonkás-tejszínes tészta

paradicsomos-spenótos-sajtos tészta

2011. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!