Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mik legyenek az...

Szerintetek mik legyenek az arányok?

Figyelt kérdés
A héten rám tört a süthetnék. Nézegettem a sütis fotókat, de valahogy egyik se nyerte el igazán a tetszésemet, de mindegyikben van valami ami megfogott. Így kitaláltam, hogy gyümölcstorta formában kakaós piskóta szerűséget sütök, amit valami finom túrókrémmel kellene megtölteni. Olyasmivel mint ami a túró tortában van. Szerintetek egy hagyományos gyümölcstorta mérethez mi legyenek a túrókrém hozzávalóinak az aránya?
2011. jún. 1. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam ilyesmit csinálni. 4 tojásból sütök egy kerek kakaós piskótát. Krém: 2,5 dl tejben ízlés szerint cukorral megfőzök 1 csomag vaníliás pudingport, ha kihűlt, hozzákeverek 25 dkg túrót és 2 dl habbá vert tejszínt (vagy 1 csomag habport elkészítek csomagoláson lévő utasítás szerint, és tejszín helyett ezt keverem a túrókrémhez). Ízesítem vaníliás cukorra, reszelt citromhéjjal, és rákenem a tortalapra, tetejét általában olvasztott csokoládéval vonom be, vagy csokiforgácsot szórok rá.
2011. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Természetesen tejszínnel finomabb, de volt már, hogy habporral készítettem, és úgy is jó.
2011. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy úgy is isteni finom, ha tejszín vagy habpor helyett 2 deci 20 %-os tejfölt keversz a pudingos túróhoz. Tényleg nagyon jó, mostanában többször készítettem így és mindenkinek nagyon ízlett.
2011. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. Igazándiból véve azt szeretném, ha inkább a túró íze dominálna. Az általad leírtakban így van???? Mert maga az ötlet az tetszik.
2011. jún. 1. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem így is finom túró íze van, de nyugodtan tehetsz hozzá fél kiló túrót is, a többi arány marad. Így még túrósabb lesz.
2011. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan szoktam, de egyszerűbben.

Készítek vagy vaniliás vagy tejszínes pudingot 3 dl tejből, és ha kihült ebbe keverem bele a túrót, amit előtte reszelt citrom héjával,és izlés szerinti mennyiségű cukorral keverek ki.


Üdv!

2011. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!