Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tanuljak meg jól főzni?

Hogy tanuljak meg jól főzni?

Figyelt kérdés

Tiszta csődtömeg vagyok a konyhában ,semmi érzésem nincs az ételek elkészitéséhez.Én még egy sima melegszendvicset is eltudok rontani a többiről nem beszélve.

Sajnos nem engedhetjük meg magunknak , h ne főzzek.Mit tanácsoltok,már gyomorgörcsöm van ha rágondolok h holnap is fözni kell és szerintem a férjem se fogja sokáig tűrni ,mivel már megjegyezte h anyukád se tud főzni....


2009. márc. 16. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A főzéshez igazából érzék kell, hogy eltaláld a fűszerek arányát. Kezdésnek csinálj egyszerű kajákat, amit nem lehet (vagy nagyon nehéz) elrontani. Pl. rakott krumpli, csirkepörkölt, rizseshús, paprikás krumpli. Mivel nekem van hozzá érzékem, de mindig elfelejtem hogy a kajákba milyen fűszerek kellenek, sokat segített egy kis füzet, amibe mindent írogatok, anyukámtól, meg innen-onnan összeszedve.

Ha úgy érzed, hogy ez az érzék benned nincs meg, akkor javaslom szerezz be egy kis mércés kanálkát, amivel tudod méregetni a fűszereket. Írd fel, hogy mennyit raktál egy x adaghoz, és ha kevés valami belőle, akkor legközelebb többet tegyél bele.

Meg vannak alapszabályok, pl. hogy rizs főzésnél mindig 2x annyi víz kell, amennyi rizst főzöl, ezt kimérheted egy sima üvegpohárral.

Ajánlom figyelmedbe a régi, jól bevált Horváth Ilona szakácskönyvet, sok hasznos dolog van benne.

2009. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én is a szakácskönyvből ajánlom neked a főzést,mert lehet h nem az érzék,csak a gyakorlat hiányzik,és a felhasznált anyagok ismerete,hogy mire hogy reagálnak égyes fűszerek,alapanyagok,mert lehet hogy ha már rájössz milyen íz eléréséhez miből mennyi kell,akkor rá fogsz érezni is idővel.a kisérletezés az kell,próbáld azért úgy csinálni,h ehető maradjon,mégha nem is pont olyan ízűre sikerül,mint amilyennek lennie kellene.ehhez jó ha tudod hogy milyen húshoz,ételhez általában milyen fűszereket ajánlott párosítani,mert lehet hogy mégha elsőre úgytűnik,hogy nemsikerült vmi,de egy kis csakafintasággal meglehet oldani hogy mégis finom legyen,mégha azzal a szokásos íztől el is térsz.neten sok jó receptet találni,akár kezdőknek is,ahol még a legapróbb dolgokat is leírják,h mire ügyelj főzés közben
2009. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok sok gyakorlással! Kövesd a recept leírásokat, de először gyakorold be az alap technikákat!
2009. márc. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerezz be olyan szakácskönyveket, ahol lépésről lépésre leírják mit hogy kell csinálni, és képekkel is illusztrálva van.
2009. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!