Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű ételeket...

Milyen egyszerű ételeket tanuljak meg főzni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyakorlott szakács, mert eddig nem voltam rákényszerülve arra, hogy főzzek. Szeptembertől összeköltözök a párommal, és szeretnék neki néha meleg vacsorát adni. Egyetem után, nem lesz sok időm, ezért olyan ételjavaslatokat várok, amit egy óra alatt el lehet készíteni. Receptet is szívesen fogadok. Köszönöm előre is. :)
2009. júl. 18. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Uncle Ben's mártások nagyon finomak, az kb. 30 perces kaja, csak csirkemellet kell pirítani hozzá. Jók még a Knorr rafinériák (gombás tepsis csirke, fokhagymás-tejszínes csirke).


Pörköltöt tanulj meg, abból nagyon sok félét lehet készíteni, tehetsz bele borsót a hús mellé, vagy gombát.


Rántott dolgok (húsok, zöldségek): panírozás: liszt-tojás-zsemlemorzsa.


Tésztafélék, krumplis, túrós csusza, káposztás kocka.


Rakott krumpli (főtt krumpli, tojás, kolbász egymásra rétegezve, tejföllel nyakonöntve, sütőben megsütni), paprikás krumpli (pörköltalap bele krumpli, kolbász, virsli)

2009. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pörköltet,sült húsokat.A kész mártások helyett inkább magad készíts,mert azok drágák és tele vannak mindenféle adalékkal.Készíthetsz pl.húst szeletben pörkölt alapon megpárolod,ha majdnem kész,teszel rá ketchupot és összefőzöd.Főtt krumpli lehet a köret.Ha gazdagabban akarod,akkor néhány virslit félbevágsz,keresztben bevagdalod és olajban kisütöd.

Ajánlom,hogy a neten nézz szét.pl nagyon jó receptek vannak a Mindmegette.hu meg az Andy konyhája oldalon.Kezdőknek is nagyon jó.

2009. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt, tök jók, én is hasonlókat gondoltam!


Illetve vannak különböző weblapok (nosalty.hu, főzniakarok.hu), ahol könnyű receptek vannak fenn, én ott szoktam nézelődni és onnan csinálom meg a könnyebbeket. (Mivel én is nagyon kezdő szkács volnék). Volt, ami annyira jól sikerült, hogy a nagyim tőlem kérte el a receptet :)))

2009. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
szerintem spagetti, pizza:) és sütiket is
2009. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

reggelire lehet pl amiegyszerü..:) :

tojäsräntotta,bele akär hagyma ,pärizsi darabokra vàgva..vagy pl:hagymät megsütsz,erre pärizsit teszel,majd 1 kis doboz tejfölt..vegeta,és erre räütöd a tojäst(tükörtojäsként,ésigy sütöd kb 10percet.isteni.vagy lehet akär vaniliäs bundäst is.vagy sima bundäst.vaniliäs: tejben vanilincukrot elkeversz,ebbe märtod a kenyeret,majd a tojäsba is belemärtod,és kisütöd.isteni.vagy ha sima tükörtojäst csinälsz,akkor füszerezd meg miközben sül..füszerpaprika,vegeta,kicsi bors.ebédre lehet: ami olyan könnyü elkésziteni hogy majd csak lesel:),de olyan finom hogy eläjulsz:)!tehät:citromlébe belerakod a csirkemelleket kb 2-3 orät..majd befüszerezed a melleket(vegeta,bors,pirospaprika),és tepsibe rakod.hozzä vägsz 1-2 fej fokhagymät,erre még raksz aprora vägottt paardicsomot és paprikät,még citromlével leöntöd->annyival hogy Félig ellepje a melleket,majd mézzzel (kb 5-6 evökanälnyival) leöntöd,és sütöd foliäval.közben nézegeted ugye a tepsit,foliäval süsd kb 40 percet,majd anélkül.ennyi az egész és nem vicc isteni!!kruplis dolgokat is lehet.vagy akär tepsiset ami ilyen egyszerü...még tudok csomot.pl ugyanigy befüszerezed a melleket,majd tepsibe rakod,erre fokhagyma,és tejszint tejfölt,tejet összekeversz(1 kis pohär tejföl,2 dl tejszin,kis tej,)és leöntöd a melleket,kb hogy szintén félig ellepje a tepsiben.és foliäval sütöd..majd a végén süsd ismét anélkül,és az utolso 5 percben,minden mellre tegyél 1 lapsajtot..és ez räpirul.és kész.igéRd meg hogy ezeket megcsinälod!:)

vagy pl..krumpli karikäkra vägva..erre vegeta.majd pärizsi..és leöntöd összekevert tejszin tejföl szosszal..és sütöd..erre jöhet még sajt ha akarjätok(ide viszont pizzasajtot tegyél).vagy pl ugyanigy lehet hogy krumpli ,vegeta,majd erre fagyasztott zöldséGeket raksz(lehet venni 1 egész acsko fagyazstott zöldséget,minden van benne,és leöntöd tejszinnel tejjel..és erre kis sajt

isteni.a többi könnyü kajät elöttem leirtäk mär.vacsira lehet..virsli,räolvasztva sajt..vagy a virslit bevägod,beletömöd a sajtot(pizzzasajtot),és a virslit körbetkered szalonnäval és tepsiben sütöd..ez vacsira jonagyon.vagy akär lehet omlettet.liszt..tojäs tej.hogy folyos legyen..majd bele a serpenyöbe.vastagon.pillanat alatt megsül.meforditod..ott is megsül ,és tälalod.lehet mézzzel,lekvärral.jaj még csomo ötletet adnék de mär igyis hosszut irtam,a végén lepontoznak:).

2009. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Krumplis tészta?

[link]

2009. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A krumplistészta jó ötlet, fel is került a listámra.

A hosszú választ is köszönöm, át is másoltam már a receptfüzetembe. :)

És a www.fozniakarok.hu oldal pedig nagyon tetszik, szerintem az egy olyan aoldal, ami tényleg nagyon hasznos, meg részletesen van leírva minden, kategóriákba rendezve.

További ötleteknek, javaslatoknak, tanácsoknak is örülök! ;)

2009. júl. 20. 00:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!